جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: ۵۰۰ کپسول اکسیژن به مراکز درمانی این استان اهدا می شود.

سردار محمد عبدالله پور روز سه شنبه در حاشیه اهدای ۵۰ کپسول اکسیژن به مراکز درمانی این استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص تهیه کپسول اکسیژن ، از سوی سپاه ، بسیج و خیرین ، ۵۰۰ کپسول تهیه و در اختیار مراکز درمانی این استان قرار می گیرد.

وی افزود: تاکنون ۱۸۸ کپسول اکسیژن ۴۰ کیلویی تهیه شده که امروز شاهد توزیع ۵۰ عدد از این کپسول ها به مراکز درمانی  اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  و تا پایان هفته نیز، ۱۶۰ کپسول دیگر تهیه و در اختیار مراکز درمانی گیلان قرار می گیرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: همچنین طی هفته آینده ، ۱۵۲ کپسول اکسیژن را تهیه خواهیم کد تا طبق نظر دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت و درمان این استان، در بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان توزیع شود تا وضعیت کمبود کپسول اکیژن در مراکز درمانی گیلان کاهش یابد.

سردار عبدالله پور اضافه کرد: متاسفانه پیک پنجم بیماری کووید ۱۹ از نظر شدت، بسیار بیشتر از پیک اول است و هم اینک بیماران زیادی در بیمارستان های گیلان بستری هستند و تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی افزایش یافته و به همین دلیل، بیمارستان ها با کمبود کپسول اکسیژن مواجه شده اند.

وی بیان کرد: سپاه و بسیج از آغاز شیوع این بیماری در بخش های مختلف به مردم خدمت رسانی کرده و تا ریشه کنی بیماری کووید ۱۹ پای کار هستند و علاوه بر تهیه ۵۰۰ کپسول اکسیژن، در صورت نیاز در سایر بخش ها نیز  به کمک کادر درمان گیلان خواهیم شتافت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان