جستجوگر خبری شهرستان شفت

در کنار یکه تازی های بی حدواندازه کرونا در گیلان، روند واکسیناسیون در استان با ورود 36 هزار دوز واکسن جدید سرعت گرفته و به زودی مادران باردار نیز در صف دریافت واکسن قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، وضعیت گیلان همانند روزها و هفته های اخیر قرمز است و در گزارش هایی که مسئولان بهداشت استان ارائه کرده اند، شمار بستری ها و فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در این استان بالا است. شمار فوتی های کرونا در استان گیلان دست کم به حدود ۵۰ تن افزایش یافته است.

علوم پزشکی گیلان در آخرین بخش از گزارش دهی روزانه خود خبر داده که در طول شبانه روز گذشته بیش از ۳۵۰ بیمار کرونایی جدید در مراکز درمانی استان بستری شده اند و متأسفانه مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان به یک هزار و ۹۵۰ تن رسیده است.

اگرچه شمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان با کاهش اندک روبرو بوده اما همچنان سرکشی این ویروس وحشی پابرجاست و روزبه روز به شمار مبتلایان به این ویروس در حال افزایش است.

نکته قابل تأمل دیگر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اینکه روزانه به بیش از یک هزار و ۹۰۰ بیمار از مراکزی که پیش تر در شهرستان های استان اعلام شده، خدمات درمانی سرپایی دریافت می کنند، خدماتی که بیمار با مراجعه با آن خدمات مشاوره ای و دارو لازم را دریافت و جهت درمان در خانه سیر درمانی خود را طی می کند.

اما همچنان با درمان بیماران کرونایی در استان، سیر واکسیناسیون در گیلان نیز همچنان در جریان است گرچه چند روز پیش در اثر کمبود واکسن تعدادی از مراکز واکسیناسیون به روی واجدین شرایط دریافت واکسن متوقف شده بود.

دکتر آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده که ۳۶ هزار دوز واکسن جدید وارد گیلان شده است و روزانه 15 هزار دوز از آن ها به گروه های هدف، تزریق و تلقیح خواهد شد.

آن طور که رئیس بهداشت گیلان اذعان کرده، ۲۰ مرکز واکسیناسیون در رشت تعیین شده و واجدین شرایط برای دریافت دوز دوم با تسریع فرایند واکسیناسیون خیلی منتظر نخواهند ماند.

دکتر حیدرزاده زنان باردار را یکی از گروه های پرخطر در بحران کرونا برشمرده و گفته که واکسیناسیون این گروه در معرض خطر چند روزی هست در کشور آغازشده و در هر شهرستان گیلان حداقل یک مرکز تزریق واکسن کرونا برای مادران باردار پیش بینی شده است.

شماره تماس ۴۰۳۰ بهداشت جهت پاسخگویی به سؤالات مردم در خصوص کرونا راه اندازی شده و مادران باردار نیز می توانند با تماس به این شماره از مراکز تزریق واکسن خود مطلع شوند.

ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنار اجرای سند ملی واکسیناسیون علیه کرونا و همچنین درمان بیماران در مراکز درمانی همچنان اولویت نخست مسئولان بهداشت و درمان است چراکه در حال حاضر رعایت دستورالعمل ها، استفاده از ماسک، عدم تردد در اجتماعات و حضور در دورهمی ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بهترین راهکار مقابله با کرونا است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان