جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بیمارستان های استان با کمبود کپسول اکسیژن مواجه هستند، گفت: سپاه و خیران برای رفع این مشکل پیش قدم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری ظهر سه شنبه در حاشیه اهدای کپسول های اکسیژن از سوی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه شدت موج پنجم کرونا در کشور بسیار شدیدتر از موج های قبلی است، اظهار کرد: پیک موج پنجم کرونا که همزمان با ورود دلتا ویروس بسیار شدید بوده و تعداد بیماران شناسایی و بستری شده در مراکز درمانی گیلان در حال افزایش است.

وی به بستری دو هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان اشاره کرد و گفت: به واسطه افزایش بستری ها با مشکل کمبود اکسیژن در بیمارستان های گیلان مواجه شدیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه با کمک خیران، سپاه قدس گیلان و وزارت بهداشت دو دستگاه اکسیژن ساز و چندین مخزن اکسیژن تهیه و در بیمارستان های گیلان نصب شد، ادامه داد: همچنان نیازمند تهیه کپسول اکسیژن در گیلان به منظور رفع کمبودها هستیم.

وی با بیان اینکه با کمک سپاه قدس گیلان، بسیج و خیران ۵۰۰ کپسول اکسیژن تهیه شده است، ادامه داد: امروز ۲۰۰ کپسول به بیمارستان های گیلان تحویل و ۳۰۰ عدد دیگر تا چند روز دیگر وارد می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با قدردانی از تلاش های سپاه قدس گیلان در کنترل ویروس کرونا، گفت: سپاه از جمله نهادهایی بوده که از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان