جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با تأکید بر تأسی از سیره شهیدان «رجایی و باهنر»، گفت: تحقق آرمان و اهداف نظام مرهون وجود نیروهای متعهد و انقلابی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم نژاد صبح سه شنبه در مراسم آغاز هفته دولت در گلزار شهدای رشت، اظهار کرد دولت جمهوری اسلامی طی چهل ساله گذشته سال های پر افت و خیز و التهاب های سیاسی و اجتماعی فراوانی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه شهادت شهیدان رجایی و باهنر جلوه ای از رنج و شکنجه حکومت اسلامی در مواجهه با نظام سلطه است، افزود: در تمام این سال ها صبر و جهاد دو راهبردِ اصلی دولت در اداره امور کشور بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به اینکه سیره شهیدان رجایی و باهنر در عرصه زندگی، مبارزه و خدمت، الگویی کامل از سیمای آرمانی کارگزاران در حکومت اسلامی را به نمایش می گذارد، ادامه داد: مسئولان باید بدانند به جز اخلاص و ساده زیستی، تخصص و تعهد، پاک دستی و تقوی، دانش و درایت، روحیه جهادی و خدمت صادقانه به مردم نداشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز تحقق اهداف و آرمان های نظام، مرهون وجود نیروهای متعهد و مسئولیت پذیری است، اضافه کرد: چنین مدیرانی همواره در رسیدن به اهداف انقلابی نظام جمهوری اسلامی، نقش مؤثری ایفا می کنند.

قاسم نژاد با اشاره به اینکه در خطبه ۳۴ نهج البلاغه حضرت علی (ع) روابط بین دولت و ملت را تبیین می کنند، افزود: فلسفه وجودی دولتی که مشروعیت خود را از آرای مردم دارد، خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه در حاکمیت دینی، دین حصار امن دولت است، گفت: دولت باید مردم مداری بر پایه دین، نظام بخشی بر پایه خرد و خدمت رسانی بر پایه جهاد را سرلوحه کار خود قرار دهد و این میراث شهدای اسلام و انقلاب و به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به همزمانی هفته دولت با ایام سوگواری امام حسین (ع) ضمن یادآوری رشادت ها و فداکاری ایشان و یاران باوفایش در صحنه عظیم کربلا در روز عاشورا، اظهار کرد: ضرورت پیروی از سیره و منش امام حسین (ع) باید از سوی همه دولتمردان مورد توجه قرار گیرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان