جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر یکی از شرکت های پخش دارو در گیلان با اشاره به ارتباط نزدیک کارکنان شرکت های پخش دارو با بیمارستان ها و مراکز درمانی و خطر ابتلا به کرونا، گفت: واکسیناسیون این گروه ضروری است.

دامون ضیابری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وجود ۴۰ شرکت پخش دارویی فعال در سطح استان گیلان، گفت: این شرکت ها عموماً در محدوده شهرستان رشت واقع شده است.

مدیر یکی از شرکت های پخش دارو افزود: وظیفه شرکت های دارویی این است که دارو را از کارخانه ها تأمین کرده و در سطح استان به داروخانه ها و بیمارستان ها تحویل دهند در واقع شرکت های پخش واسطه بین کارخانه و داروخانه هستند.

ضیابری با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۸۰۰ نفر در شرکت های پخش دارویی در استان گیلان مشغول به فعالیت هستند، گفت: از زمان شیوع کرونا تمام پرسنل داروخانه های سطح استان واکسینه شدند اما شرکت های پخش دارو هنوز واکسن دریافت نکرده و دچار چالش شدند.

وی با اشاره به درگیر شدن تعدادی از افراد فعال در حوزه پخش دارو به ویروس کرونا و قرنطینه شدن آنها، بیان کرد: اکثر افراد فعال در این حوزه متولد ۵۷ به بعد هستند و نوبت واکسیناسیون آنها هنوز اعلام نشده است.

ضیابری با بیان اینکه از طرف انجمن پخش استان نیز نامه نگاری هایی در خصوص دریافت سهمیه واکسن انجام شده که هنوز به ثمر نرسیده است، اضافه کرد: معاونت غذا و دارو و معاونت بهداشت دانشگاه نیز نامه نگاری کردند اما همچنان هیچ اقدام عملی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه اگر خدمات رسانی پرسنل شرکت های پخش دارو نبود در خصوص تأمین سرم مورد نیاز بیماران کرونایی فاجعه رخ می داد، ادامه داد: برخی شرکت های پخش دارو حتی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی نیز اقدام به توزیع سرم در سطح استان کردند و با هر زحمتی که بود سهمیه استان را گرفتیم تا مردم کمبود زیادی در این حوزه نداشته باشند.

ضیابری با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، حدود ۴۰ درصد از پرسنل شرکت های پخش دارو در گیلان درگیر ویروس کرونا شده اند، افزود: پرسنل شرکت های توزیع دارو هر روز با داروخانه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی در تماس هستند و همین تماس های مکرر عامل انتشار بیشتر ویروس در استان است لذا تقاضا داریم مسئولین امر واکسیناسیون این افراد را در دستور کار قرار دهد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان