جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل ارشاد گیلان با تأکید بر پرهیز از فعالیت های جزیره ای کانون های مساجد در شهرستان ها، گفت: راه اندازی شورای اندیشه ورز به ارتقای فعالیت ها کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، فیروز فاضلی ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری اداره کل ارشاد گیلان با تأکید بر لزوم آسیب شناسی در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری، اظهار کرد: باید از ابزارهای مختلف برای انعکاس مطالب استفاده شود.

وی با بیان اینکه امروز جهان به قبل و بعد از کرونا تقسیم شده است، گفت: اقدامات فرهنگی و هنری که در سطح شهرستان های استان انجام می شود حتماً باید برای ارزیابی عملکردها منعکس شود.

مدیر کل ارشاد گیلان با اشاره به فعالیت کانون های مساجد، اضافه کرد: در سال های اخیر اقدامات خوبی در حوزه کانون های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان گیلان انجام شده که قابل تقدیر است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم پرهیز از اقدامات جزیره ای از سوی کانون های مساجد شهرستانی، گفت: باید فضای رقابتی در حوزه فعالیت کانون های مساجد استان ایجاد شود تا شاهد بروز خلاقیت و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مطلوب باشیم.

فاضلی با اشاره به اینکه باید برای ارتقای فعالیت های کانون در سطح شهرستان ها توانمندی و ظرفیت های هر کدام از کانون ها شناسایی شود، ادامه داد: با معرفی الگوهای نمونه در میان کانون های مساجد سایر کانون ها نیز به اجرای برنامه های مطلوب و انعکاس آن ترغیب شوند.

وی با تأکید بر اینکه با ارتقا و کیفی سازی فعالیت ها می توانیم پایتخت «فهما» را برای استان گیلان کسب کنیم، افزود: راه اندازی شورای اندیشه ورز در سطح کانون های مساجد قطعاً می تواند به کیفی شدن فعالیت ها کمک کند.

فاضلی با اشاره به دریافت دهمین درجه دکتری هنری برای استان گیلان کسب شد و این مایه افتخار است، ادامه داد: یکی از مهم ترین وظایف رؤسای شهرستانی شناسایی هنرمندانی است که توانایی دریافت این درجه ها را دارند.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان ها باید برای دریافت و جذب بودجه بیشتر در حوزه فرهنگ و هنر دارای طرح و برنامه باشند، اضافه کرد: امروز بودجه ها، برنامه محور هستند و به طرح و برنامه ها اعتبار تعلق می گیرد.

مدیر کل ارشاد گیلان با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از کرونا برای برخی از فعالیت ها همانند سینما، گفت: فعالان این بخش باید از فرصت ها استفاده کنند. در صورت تعیین یک بسته حمایتی از سوی وزارتخانه یا سازمان سینمایی فعالان نیز باید برای تحقق این بسته ها گام بردارند.

وی با تأکید بر اینکه در اجرای پروژه ها باید زمان مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: وجود نگاه کلان در چنین پروژه هایی به موفقیت اجرای طرح ها کمک می کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان