جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به توقف واکسیناسیون کارکنان دستگاه های اجرایی استان، گفت: این کار برای سرعت بخشیدن به تزریق دُز دوم واکسن گروه های هدف انجام می شود.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استان گیلان از نظر رنگ بندی کرونایی همانند روزها و هفته های گذشته قرمز است، اظهار کرد: با تلاش های انجام شده کادر درمان و پرستاران خوشبختانه تعداد بستری های کرونایی از دو هزار بیمار اندکی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه البته شهروندان باید بدانند کاهش اندک بیماران بستری به معنای عادی شدن شرایط کرونایی در استان گیلان نیست، افزود: همچنان باید شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان همچنین به برخی گلایه های انجام شده در زمینه واکسیناسیون نوبت دوم کرونا در رشت اشاره کرد و گفت: در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان مصوبات خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این مصوبات به علوم پزشکی گیلان کمک می کند تا تزریق ۴۸ سازمان و نهادی که از وزارت بهداشت برای واکسیناسیون نامه داشتند تا هفته آینده متوقف کنیم، اضافه کرد: تمام ظرفیت استان بر روی تزریق دُز دوم واکسیناسیون کرونا متمرکز خواهد شد.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه به زمان و مکان تزریق دُز دوم واکسن به شهروندان رشتی از طریق تماس یا پیامک اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: ایجاد ازدحام در مراکز واکسیناسیون خود می تواند به محلی برای شیوع و انتقال بیشتر کرونا تبدیل شود.

وی ادامه داد: از فردا تمام مراکز واکسیناسیون رشت برای تزریق دُز دوم واکسن کرونا به گروه های هدف فعال خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان