جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به تأثیر مطلوب اعمال محدودیت های ترددی در کاهش ورود خودروهای غیر بومی به استان، گفت: تعطیلی برخی مشاغل همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با اشاره به اول شهریور و روز پزشک، اظهار کرد: در ۱۸ ماه گذشته کادر درمان و نظام سلامت برای مقابله با کرونا از جان خود نیز گذشتند.

وی در ادامه به همراهی و مشارکت خوب مردم و اصناف در اجرای محدودیت های جدید اشاره کرد و افزود: قطعاً مقابله و کنترل ویروس کرونا بدون مشارکت شهروندان و اصناف ممکن نخواهد بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه بر اساس گزارش ها اجرای محدودیت های جدید با ۸۰ درصد موفقیت در ممانعت از ترددهای بین استانی همراه بوده است، گفت: اولویت دولت به حفظ سلامت مردم و جلوگیری از ایجاد مشکل در کسب و کارها است.

وی با اشاره به درخواست وزارت بهداشت برای ادامه منع فعالیت برخی گروه های شغلی، اضافه کرد: محدودیت تردد بین استانی و تعطیلی برخی مشاغل همانند تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی، شهربازی و باغ وحش ها، سالن های سینما و تئاتر، نمایشگاه های عمومی و تخصصی ادامه دارد.

زارع در ادامه بر ضرورت اهتمام فرمانداران، مدیران مرتبط همچون دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی برای اجرای مصوبات با همراهی مؤثر اصناف تأکید کرد و تصریح کرد: شهروندان نیز باید با جدیت بیشتری در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی با اشاره به وجود برخی کاستی ها در مراکز واکسیناسیون به ویژه در شهر رشت، اظهار کرد: انتظار می رود علوم پزشکی با توزیع درست واکسن در مراکز پیش بینی شده این مشکل را حل و در تزریق دُز دوم واکسن نیز شرایط مطلوب تر فراهم کند.

استاندار گیلان خواستار از همه ظرفیت ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون شد و گفت: تسهیل واکسیناسیون یکی از مؤلفه ها کنترل ویروس کرونا و کاهش تعداد ابتلاها و بستری و فوتی ها است.

وی به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه زمان بازگشایی مدارس و استفاده حداکثری از بستر نرم افزار شاد و فضای مجازی اشاره و اضافه کرد: رئیس جمهوری حفظ جان و سلامت دانش آموزان، معلمان و والدین را از اولویت ها دانستند و برگزاری حضوری برخی از دروس را منوط به بررسی دقیق و تقویت زیرساخت ها با تصمیم ستاد ملی کردند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان