جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده عالی دولت در گیلان با گله مندی از مشکلات ایجادشده در مرکز واکسیناسیون در برخی از مناطق تزریق واکسن رشت، گفت: از دانشگاه علوم پزشکی به جدّ انتظار دارم تا با توزیع صحیح واکسن در مراکز ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه  ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان  در سالن اجتماعات الغدیر استانداری با گرامیداشت روز پزشک اظهار کرد: از اولین روزهای کرونا در کشور و گیلان پزشکان و کادر درمان با تمام قوا و توان پای کار بوده و حتی از جان خود برای حفظ سلامت مردم گذشتند.

وی با اشاره به اجرای ۸۰ درصدی طرح ممنوعیت تردد در استان گیلان به ویژه محور رشت-قزوین گفت: بر اساس گزارش های اعلام شده در ستاد ملی مبنی طرح ممنوعیت تردد  در جلوگیری از ورود خودرو به گیلان بسیار مؤثر بوده است که جای بسیار قدردانی دارد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با تأکید بر لزوم منع فعالیت برخی از گروه های شغلی بیان کرد: حفظ سلامت شهروندان در کنار به وجود نیامدن هرگونه مشکل در کسب وکارها و سایر شئون اجتماعی مردم را رویکرد موردتوجه رئیس جمهوری، دولت و ستاد ملی در سیاست گذاری فرآیند مقابله با بیماری کرونا است.

به گفته زارع محدودیت ها در حوزه تردد و ممنوعیت فعالیت برخی مشاغل همچون تالارهای پذیرایی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه های بدنسازی، شهربازی و باغ وحش ها، سالن های سینما و تئاتر، نمایشگاه های عمومی و تخصصی و بیرون بر بودن فعالیت رستوران ها و قهوه خانه ها ادامه دار بوده و این اصناف ملزم به اجرای این قانون هستند.

وی با گله مندی از مشکلات ایجادشده در مرکز واکسیناسیون در برخی از مناطق تزریق واکسن رشت، تصریح کرد:  از دانشگاه علوم پزشکی به جدّ انتظار دارم تا با توزیع صحیح واکسن در مراکز پیش بینی شده در تسریع تزریق دُز دوم طی هفته جاری و ازسرگیری تزریق دُز اول گروه ها طبق سند ملی واکسیناسیون طی هفته آتی، نهایت خدمات رسانی مطلوب به مشمولان را داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز امیدواری از ارسال محموله های جدید واکسن به استان گیلان بیان کرد: فراهم سازی تسهیل واکسیناسیون برای مردم به عنوان یکی از مؤلفه های مؤثر در کنترل بیماری و کاهش مبتلایان به کرونا بوده و بسیار امیدوارم  با ارسال محموله های جدید واکسن به استان، در این خصوص همچون گذشته جزو استان های پیشرو باشیم.

زارع به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بررسی مشترک کارشناسان وزارت بهداشت و آموزش وپرورش در خصوص چگونگی بازگشایی مدارس با استفاده حداکثری از بستر نرم افزار شاد و فضای مجازی اشاره و خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری حفظ جان و سلامت دانش آموزان، معلمان و والدین را از اولویت ها دانستند و برگزاری حضوری برخی از دروس را منوط به بررسی دقیق و تقویت زیرساخت ها با تصمیم ستاد ملی کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان