جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - رئیس هیات فوتبال استان گیلان گفت: حرکت جهانبخش در خصوص احترام به ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع) ، مورد قدردانی مردم آزاده جهان قرار می گیرد.

قربانعلی الماس خاله روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علیرضا جهانبخش بازیکن گیلانی تیم فاینورد هلند پس از گلزنی برای تیمش به احترام ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) خوشحالی نکرد و مچ بند مشکی خود را بوسید و ارادت خود به سالار شهیدان را به جهانیان نشان داد.

وی افزود: این ادای احترام علیرضا جهانبخش به حضرت امام حسین (ع) در قلب اروپا تاکنون بازتاب گسترده ای داشته و به طور حتم نه تنها مسلمانان ، بلکه مردم آزاده جهان از این حرکت پسندیده این بازیکن بزرگ گیللانی قدردانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این یک حرکت بزرگی بود که توسط یک بازیکن بزرگ فوتبال گیلان و ایران انجام شد و این حرکت یک عمل و کار فرهنگی، ارزشی و شایسته ای بود که توسط یک فوتبایست ارزنده مسلمان ایران در قلب اروپا انجام شد.

رئیس هیات فوتبال استان گیلان بیان کرد: جهانبخش با این کار خود ثابت کرد که نه تنها در بخش حرفه ای ، بلکه در بخش اخلاقی نیز بازیکن بزرگ و شایسته ای است و به طور حتم این بازیکن ارزنده و ارزشمند، با این اخلاق و رفتار خود، رشد و پیشرفت بیشتری خواهد کرد.

الماس خاله خاطرنشان کرد: در دیدار اخیر تیم فاینورد هلند برابر الفسبورگ در لیگ کنفراس اروپا که با پیروزی پنج بر صفر فاینورد همراه بود، علیرضا جهانبخش مهاجم گیلانی این تیم که ۶۲ دقیقه در زمین بازی حضور داشت، در دقیقه سی ام گل دوم تیمش را برابر الفسبورگ به ثمر رساند که پس از گلزنی، شادمانی نکرد و مچ بند مشکی خود را به احترام ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) بوسید و با این حرکت یاد و خاطره واقعه عاشورا را زنده نگاه داشت.

وی یادآور شد: این بازیکن ارزنده همچنین در ادامه بازی، اوج اخلاق و انسانیت خود را به عنوان یک ورزشکار ایرانی به جهانیان نشان داد و با کمک کردن به فیلمبردار شبکه اس بی ان که دوربینش توسط بازیکن حریف افتاده بود ، بار دیگر شخصیت و فرهنگ پهلوانی ورزشکاران ایرانی را به جهانیان نشان داد.

علیرضا جهانبخش بازیکن ملی پوش استان گیلان متولد ۱۳۷۲ در جیرنده از توابع شهرستان رودبار استان گیلان است که فوتبال خود را از داماش گیلان آغاز کرد و هم اکنون در تیم فوتبال فاینورد روتردام در لیگ حرفه ای هلند عضویت دارد.

این بازیکن ملی پوش شایسته و ارزنده گیلانی که یکی از مهره های تاثیرگذار تیم ملی ایران است ، همچنین سابقه بازی در تیم داماش تهران و تیمهای ان ئی سی و آلکمار هلند و همچنین برایتون انگلیس را در کارنامه ورزشی خود دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان