جستجوگر خبری شهرستان شفت

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سرو قامتان بسیجی و سپاهی گیلان دوشادوش کادر بهداشت و درمان در سنگر سلامت ردای سبز به تن کرده و همچنان مجاهدانه و عاشقانه در حال خدمت به مردم هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حدود دو سالی از شیوع بیماری منحوس کرونا می گذرد، بیماری که نه مرز می شناسند، نه برایش فقیر و غنی فرقی می کند. بیماری که زن و مردم، پیر و جوان و خرد و کلان نیز برایش تفاوتی ندارند. ویروس چموش کرونا بی کم وکاست طغیان می کند و می تازد و روزبه روز نیز بر دامنه جنایاتش افزوده می شود.

 

ملت ها و دولت ها با هر میزان از توان با شیوع ویروس کرونا با هر سطح از تهاجم و ویرانگری که داشته، تاکنون مبارزه کرده اند و همچنان این نوع از مبارزات و اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای ادامه دارد.

در ایران نیز ویروس کرونا حداقل در پنج موج اخیر طغیانگری و ویرانگری های گسترده ای داشته و بسیاری از فرزندان را بی پدر و خانواده های بی شماری را عزادار کرده است؛ اما این تمام ماجرا نیست؛ بلکه همچنان ویروس کرونا با چموشی و مخاطرات بیش ازپیش بر جان و مال ایرانیان تازیانه می زند.

در دو سال اخیر در کنار فوت هم وطنان و هم میهنان، خیل کثیری از مدافعان سلامت اعم از پزشکان و پرستاران-این نخبگان سپیدپوش- نیز پرپر شده اند.

اما در کنار فضای تابو و ترسناکی که شیوع کرونا ویروس در کشور به راه انداخته بود، از همان ابتدا حافظان کیان و انقلاب و نظام در کنار مدافعان سلامت قرار گرفتند و هر جا که آن ها کمر خم کردند، بسیجی وار ایستادند و با دست خالی سینه سپر کردند.

گیلان از نخستین استان هایی بود که کانون شیوع کرونا در آن هم زمان با استان قم پیش تر از سایر استان های کشور شناسایی شد و از همان ابتدا قشر همیشه درصحنه سپاه و بسیج در کنار کادر بهداشت و درمان در میان میدان باقی ماندند.

 

هیچ گاه از خاطر گیلانیان متمدن و غیرتمند حضور میدانی سردار محمد عبدالله پور، فرمانده بسیجی سپاه قدس گیلان از یاد نخواهد رفت. فرماندهی که در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا دوشادوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت و تمام امورات سپاه را تعطیل کرد.

روزگار خوب به یاد دارد که فرمانده سپاه قدس گیلان در بدترین شرایط کرونایی استان می گفت: همه استعداد و امکانات سپاه در اختیار نظام سلامت گیلان است و ولایتمداران و سرو قامتان بسیج و سپاه تا فروکش کردن کامل این بیماری در کنار مردم خواهند بود.

 

پس از فرمان مجاهدانه فرمانده بسیجی سپاه قدس گیلان و اعلام آمادگی همه جانبه کمک سپاه به کادر بهداشت و درمان، بارقه ای از امید در جامعه ایجاد شد و همچنان در سخت ترین و تاریک ترین دوران بحران این بیماری شوم و سنگین، روزنه های امید سپاه و بسیج، دل مردم را روشن می کند و آن ها را به آینده امیدوار می سازد.

 

در روزهایی که کادر بهداشت و درمان گیلان همچون فصل خزان برگ می ریختند، آلوده می شدند و جان به جان آفرین تسلیم می کردند، بسیج و سپاه گیلان با دستان خالی اما پرمهر و عطوفت در کنار مردم بودند و در هر نقطه از عرصه خدمات بهداشتی و درمانی حضور فعالانه داشتند.

با مرور تاریخ تلخ بحران کرونا در گیلان مشاهده می شود که سلحشوران همیشه درصحنه و فدائیان بی منت بسیجی در طرح های غربالگری شهید سلیمانی چگونه خود را به کانون های شیوع آلودگی و عفونت می رساندند و افراد بیمار را از غیر بیمار و آلوده سوا می کردند تا شاید بتوانند دیگران را از گزند به این ویروس حقیر و خطیر در امان نگه دارند؛ بماند که بسیاری از این بسیجیان و سپاهیان در طول بحران کرونا خود درگیر بیماری شده و درراه خدمت به مردم جان خود را نثار کردند.

 

محرومان و مستضعفان گیلان هیچ گاه در اوج بحران کرونا متنعم شدن از خوان نعمت خیران و نیکوکاران را از یاد نخواهند برد که چگونه به پاس همت بسیجیان و سپاهیان با به راه انداختن طرح مواسات و همدلی در پی جبران آنچه نیاز داشتند، می شتافتند. تأمین مایحتاجی که تنها به چند نوبت اجرا بسنده نشده و علاوه بر گسترش این طرح در بین تمامی اقشار و اصناف، همچنان در استان ادامه دارد.

 

ضدعفونی کردن و گندزدایی محیط و محل تجمعات ازجمله اقدامات بسیجیان بود که خود را در اوج بحران کرونا در میدان واقعی نبرد حاضر می دیدند و با طرح های ضربتی چند نوبته تلاش کردند تا کانون های عفونت را ضدعفونی کنند.

بسیج و سپاه نشان دادند مأموریتشان در هیچ برهه از زمان متوقف نمی شود چراکه اکنون نیز نشان دادند پس از ضدعفونی کردن معابر، اجرای موفق طرح شهید سلیمانی و اجرای طرح های مردمی مواسات و همدلی در میدان واکسیناسیون نیز حضور فعالانه و محوری دارند و همیشه پای کار مردم هستند؛ هر جا که حضورشان حیاتی باشد.

آنچه تاکنون طی پنج پیک کرونا از مدافعان بی منت، متواضع و مخلص بسیجی و سپاهی در یاد و خاطره مردم در طول این بحران به جای مانده، حضور به هنگام و به اندازه این لشکر مخلص خدا در گیلان بوده که هرچقدر زمان بگذرد، لحظه شناسی و اقدام به اندازه را در کنار مدیریت صحیح انقلابی و جهادی این قشر را به فرماندهی سردار عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان به تصویر می کشد، حقایقی را که قلم عاجز از تبیینشان است و زبان نیز از تقدیر و تشکر بازمی ماند.

مرور دفتر خاطرات کرونا در گیلان نشان می دهد در کنار تلاش همه جانبه مدافعان سلامت، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سرو قامتان بسیجی و سپاهی به فرماندهی سردار همیشه همراه سپاه قدس استان دوشادوش کادر بهداشت و درمان در سنگر سلامت ردای سبز به تن کرده و همچنان با حماسه آفرینی مجاهدانه و عاشقانه در حال خدمت به مردم هستند و سیر این خدمت جهادی همچنان ادامه دارد.

آحاد مردم در کنار مسؤولان، اقشار، صنوف و صنایع بارها در پاره هایی از زمان لفظاً و کتباً در حضوروغیاب لشکریان مخلص بسیج و سپاه از جهادهای متواضعانه و مخلصانه آن ها به پاس حضور میدانی، عملیاتی و مردمی تقدیر و تشکر کرده اند که باید به این سطح از ابراز رضایتمندی آحاد جامعه به خالقان حماسه خدمت در گیلان فخر فروخت و به وجود پاک سرشت و جهادی شان بالید.

نقش آفرینی و جهاد عاشقانه بسیجیان سپاهی و سپاهیان بسیجی در گیلان با فرماندهی مدبرانه و پدرانه سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نشان داد برای این قشر با طبع بلند خدمت، جهاد درراه خدا نه در خاک ریزهای بلند در مناطق عملیاتی معنا دارد، نه در سازندگی و نبرد فرهنگی این شرف اندیشان انقلابی دست از پا می ایستند و نه برایشان ایثار و جان نثاری در عرصه سلامت برایشان فرقی می کند، بلکه بسیجی و سپاهی عهدی را با خدا، امام و رهبری دارد و آن شهید شدن در صراط مستقیم است.

انتهای پیام/۳۳۸۹/منویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان