جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به برداشت مکانیزه برنج توسط شالیکاران گفت: بر اساس آمار بیش از ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان به صورت مکانیزه و ۴۷ هزار و ۶۳۵ هکتار هم به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مسعود الماسی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه روند برداشت برنج در گیلان با سرعت در حال انجام  است، اظهار کرد: شرایط  آب و هوایی در گیلان بسیار مساعد بوده و با ادامه داشتن این روند تا هفته جاری  برداشت برنج با سرعت در حال انجام  است.

وی با اشاره به وجود ۲۳۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی در گیلان گفت: گیلان یکی از قطب های تولید برنج در کشور بوده و بخش اعظمی از برنج کشور در گیلان و مازندران تولید می شود، ولی در اواسط مردادماه مشکل آب زراعی در این استان وجود داشته و با پیگیری های صورت گرفته برطرف شده است.

بنا بر اعلام رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان تاکنون  برداشت برنج در ۸۰ درصد شالیزارهای گیلان معادل ۱۹۰ هزار و ۵۴۱ هکتار اراضی شالیزاری انجام شده است

الماسی با تأکید بر لزوم توجه به برداشت مکانیزه برنج توسط شالیکاران بیان کرد: برداشت مکانیزه برنج بسیار در رشد کیفیت محصول و کاهش هزینه کمک کرده و بر اساس آمار بیش از ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان به صورت مکانیزه و ۴۷ هزار و ۶۳۵ هکتار هم به صورت دستی برداشت شده است.

وی با اشاره به پیش بینی برداشت  یک میلیون و ۱۱۰ هزار تن شلتوک از شالیزارهای استان افزود: : از این میزان بیش از ۷۵۰ هزار تن برنج سفید استحصال می شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان