جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - همایش عاشورائیان با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به مناسبت سومین روز شهادت امام حسین (ع) در محوطه سپاه ناحیه شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه شهرستان آستارا روز شنبه در این آئین گفت: راه و مرام امام حسین (ع) باید در زندگی شخصی همه ما جریان داشته باشد و گریه برای شهدای کربلا باید با معرفت همراه باشد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: حضرت زینب (س) پیام آور و احیا کننده واقعه کربلا بود و امر به معروف و نهی از منکر و نماز به عنوان هدف های مقدس عاشورا باید در جامعه ترویج شود.

وی بیان کرد: : پیام عاشورا و هدف ماندگار امام حسین (ع) اصلاح انحرافات است و اگر این هدف بزرگ در روزمرگی ها فراموش شود، در تبیین نهضت حسینی غفلت کرده ایم. 

 وی افزود: حماسه کربلا در کنار پیام امر به معروف و نهی از منکر، عبرت های بزرگی از جمله فداکاری، وفاداری، ایثار و شهادت را در تاریخ جاودانه کرد و تا زمانی که فرهنگ مقاومت، جهاد، ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم زنده باشد، این تقابل میان یزدیان و عاشورائیان ادامه دارد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا متذکر شد: برای اینکه در صحنه های حساس، به وظایف و تکالیف خود عمل کنیم باید مانند یاران امام حسین (ع) که در روز عاشورا گوش به فرمان ایشان بودند، ما نیز گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.

امام جمعه آستارا خاطرنشان کرد: ایران در گام دوم انقلاب اسلامی با تاسی از فرهنگ عاشورا می تواند به میزان قابل توجهی در تمدن سازی اسلامی، تقویت روحیه و تفکر ظلم ستیزی، مقاومت در برابر ستمگران و زورگویان و کمک به مظلومان موثر و تعیین کننده باشد.

مداحی و سینه زنی در سوگ شهدای کربلا و توزیع بهداشتی نذورات از جمله بخش های این برنامه بود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان