جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اجرای طرح «سپهبدهای اخلاص» برای مقابله با کرونا، گفت: بیماریابی و ایجاد بیمارستان های تخصصی از اهداف این طرح است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری ظهر شنبه در آئین افتتاحیه بیمارستان دائمی پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجو در بیمارستان پورسینای رشت، اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در رکاب فرمانده کل قوا مأموریت بالا بردن قدرت دفاعی به منظور دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور را برعهده دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: بنا بر ضرورت و شرایط، مأموریت دیگر ارتش، تولید امنیت در سراسر میهن اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه سپاه و ارتش به عنوان دو بازوی قدرتمند کشور هستند، بیان کرد: ارتش و سپاه تفاوتی در مأموریت خود ندارند و تنها در رنگ لباس آن هم به اقتضای شرایطی با هم متفاوت هستند اما در کنار هم و در خدمت ولی امر مسلمین انجام وظیفه می کنند.

وی با بیان اینکه سپاه و ارتش امروزه وارد عرصه جدیدی از خدمتگزاری شدند، ادامه داد: این عرصه جدید را تجلی اراده ولی امر مسلمین می دانیم و ارتش و سپاه ضمن تأمین امنیت در مرزها، در عرصه مقابله با کرونا نیز در خدمت مردم هستند و با عنوان ید واحده به میدان آمده اند.

امیر حیدری با بیان اینکه سپاه با طرح «شهید سلیمانی» و ارتش با طرح «سپهبدهای اخلاص» در حوزه مقابله با کرونا فعالیت می کنند عنوان داشت: طرح «سپهبدهای اخلاص» به تصویب رسیده و مشغول مبارزه با کرونا در سراسر کشور هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به روش کار در طرح «سپهبدهای اخلاص»، گفت: استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی خواسته های استان خود را به ستاد ملی مقابله با کرونا انعکاس داده و ستاد نیز آن را به ارتش انتقال می دهد.

ایجاد نقاهتگاه های پسا بیمارستانی

وی اضافه کرد: بیماریابی جهت کاهش تعداد بیماران و ایجاد بیمارستان های تخصصی پیشرفته که در کمترین زمان ساخته می شوند، دو حوزه خدمت رسانی ارتش در طرح «سپهبدهای اخلاص» برای مقابله با کرونا است.

امیر حیدری با اشاره به ایجاد نقاهتگاه پسا بیمارستانی، بیان کرد: بیماران پس از بیماریابی و قبل از رفتن به بیمارستان (در صورت تشخیص پزشک) در این نقاهتگاه خدمات دریافت می کنند و اگر بیماری بیش از ۱۲ روز نیاز به مراقبت داشته باشد از بیمارستان به این نقاهتگاه منتقل می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به کمک تجهیزاتی و نیروی انسانی به بیمارستان ها، گفت: تاکنون تمامی خواسته ها در این باره را اجابت کردیم و ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی با ۱۲ هزار کادر درمان ارتش در خدمت مردم هستند.

امیر حیدری تصریح گرد: شش گردان خدمات بهداری نیز به عنوان معین استان ها در شرایط کرونایی پیش بینی شده است که در صورت نیاز فعالیت می کند.

وی ایجاد پست های واکسیناسیون ثابت و خودرویی را از دیگر ظرفیت های ارتش برای مقابله با کرونا دانست و گفت: هفتمین بیمارستان مجهز و پیشرفته ارتش افتتاح و تقدیم مردم گیلان می شود.

امیر حیدری با اشاره به خدمات ارتش در حوزه محرومیت زدایی در گیلان، بیان کرد: مبنای این خدمات با همراهی و حمایت استاندار و همچنین پای کار بودن سرهنگ رحمانی فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش است .نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان