جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ظرفیت تولید فعلی اکسیژن در استان ۳۰ تن کمتر از نیاز واقعی است، گفت: نیازمند حداقل پنج دستگاه اکسیژن ساز هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری ظهر شنبه در آئین افتتاحیه بیمارستان دائمی پیشرفته تنفسی شهید سرلشکر موسی نامجو در بیمارستان پور سینای رشت با بیان اینکه گیلان جز استان های نخست درگیر کرونا بود گفت: از ابتدا تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ هزار مورد آزمایش تشخیصی کرونا در مراکز درمانی استان انجام شده است، افزود: با شیوع کرونا از تمامی ظرفیت ها برای مقابله با کرونا استفاده کردیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ظرفیت حدود ۳۰ بیمارستان در بحث آموزش، پیشگیری و درمان کرونا بهره گرفته است، ادامه داد: با کمک سپاه جز استان های پیشرو در مقابله با کرونا بودیم.

سالاری اضافه کرد: ارتش در طول دوران کرونا در حوزه های مختلف مانند تهیه اقلام حفاظت فردی، گندزدایی و کنترل ورودی استان کمک شایانی کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: اضافه کردن ۱۲ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی، بهسازی مرکز درمانی شهر ماکلوان با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون، راه اندازی و تجهیز آی سی یو ۴۵۰ تخت تختخوابی و پروژه سی تی اسکن و ام آر آی فومن از دیگر خدمات ارتش برای مقابله با کرونا در گیلان است.

وی با اشاره به ضعف زیرساخت ها و نواقص موجود در حوزه بهداشت و درمان گیلان، گفت: در بسیاری از حوزه ها مانند افتتاح پروژه های عمرانی و بهداشتی از استان های دیگر عقب هستیم.

سالاری با بیان اینکه ۴۷ پروژه بهداشتی و درمانی باید تا آخر امسال در گیلان به بهره برداری برسد، افزود: نیاز ضروری و فعلی بیماران کرونایی در گیلان کپسول اکسیژن است که کمتر از تعداد بیماران بوده و مشکل ساز شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون پنج دستگاه اکسیژن ساز در گیلان داریم و در حالی ۳۰ تن اکسیژن در استان تولید می شود که نیاز آن ۶۰ تن است و برای خرید چندین دستگاه اکسیژن ساز نیازمند مساعدت ارتش و سپاه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: در حال حاضر بیمارستان های استان گیلان به حداقل ۵ دستگاه اکسیژن ساز نیاز دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان