جستجوگر خبری شهرستان شفت

گروه استان ها- بیمارستان دائمی پیشرفته ارتش با نام شهید سرلشکر موسی نامجو برای خدمات رسانی به بیماران کرونایی در رشت راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، بیمارستان دائمی پیشرفته شهید سرلشکر موسی نامجو صبح امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش و مسئولان استان گیلان به منظور خدمات رسانی به بیماران کرونا در محوطه بیمارستان پورسینای رشت افتتاح شد.

با توجه به ورود ارتش برای کمک رسانی به نظام سلامت کشور، افزایش آمار مبتلایان به کرونا در گیلان و درخواست استاندار گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی از فرمانده کل ارتش و نیروی زمینی ارتش، احداث بیمارستان تنفسی دائمی اضطراری در محوطه بیمارستان پورسینا رشت در دستور کار قرار گرفت.

این بیمارستان 100 تختخوابی دارای امکانات پزشکی از جمله اکسیژن ساز، مانیتورینگ و سایر امکانات بیمارستانی است و همچنین بیش از 100 هزار تجهیزات ماسک و دستکش خریداری شده است که در اختیار علوم پزشکی گیلان قرار می گیرد.

بیمارستان مجهز تنفسی ارتش تا پایان هفته در رشت به بهره برداری می رسدبیمارستان صحرایی نیروی دریایی ارتش در رشت برپا شدامکانات بیمارستان نداجا رشت در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت

همچنین اقدامات متعدد محرومیت زدایی توسط ارتش جمهوری اسلامی از جمله آبرسانی به روستاهای محروم، احداث پل در روستاهای محروم شهرستان فومن گیلان، تجهیز و بازسازی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن، پروژه های عام المنفعه و سایر عملیات ها همچون دیگر استان های کشور در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، با توجه به دستور فرمانده نیروی زمینی ارتش جهت کمک به نظام سلامت کشور، احداث بیمارستان های صحرایی در سراسر کشور برای کاهش بحران در دستور کار قرار گرفت.

لازم به ذکر است تاکنون 28 بیمارستان از سوی نیروی زمینی محوری ارتش با بیش از 12 هزار نیروی پزشکی و کادر درمانی در سراسر کشور فعالیت کرده و به مردم خدمات رسانی می کنند.

انتهای پیام/612/ زنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان