جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به تعداد بالای آمار بستری های کرونای در استان، گفت: از ۲۲۹ بیمار بد حال کرونایی ۱۹۶ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: با وجود همه تمهیدات پیش بینی شده و افزایش تخت های بیمارستانی همچنان شاهد افزایش بیماران بستری هستیم.

وی با بیان اینکه کادر درمان و پرستاران خسته هستند، افزود: هم اکنون دو هزار و ۵۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند و تعداد بستری های روزانه نیز همانند روزهای گذشته سه رقمی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۳۳۹ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری شدند، گفت: ۹۹ بیمار بد حال کرونایی نیز در بیمارستان های بستری هستند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۹۶ بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: کاهش رعایت پروتکل ها، حضور در دورهمی ها و تجمعات و مسافرت ها از مهم ترین دلایل افزایش بیماران کرونایی در استان در هفته ها و روزهای گذشته بوده است.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه تا زمان رسیدن به نقطه مطلوب واکسیناسیون عمومی تنها راهکار جلوگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا رعایت پروتکل ها است، افزود: شهروندان باید با جدیت و دقت بیشتری شیوه نامه ها را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان