جستجوگر خبری شهرستان شفت

در راستای همکاری تنگاتنگ آحاد جامعه، دستگاه ها و نهاد های کشوری و لشکری با مدافعان سلامت، ارتش نیز استعداد و امکانات خود را جهت خدمت به مردم در بخش سلامت به کار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اتحاد و همبستگی در بین ایرانی ها زبان زد عام و خاص است و مردمان این دیار کهن بارها نشان داده اند که در روزهای سخت و طاقت فرسا در کنار یکدیگر هستند.

تاریخ نشان داده هرجا که این کشور، مرز و کیانش در معرض آسیب و تهدید و بحران قرارگرفته، همدلی ها و همراهی هایش در اوج بوده و مقاومت و پایداری مردمانش تا عادی شدن شرایط تداوم داشته است؛ هرچند بخواهد این تهدیدات همچون بحرانی مثل جنگ تحمیلی هشت سال طول بکشد و یا بحرانی همچون کرونا که حدود دو سالی هست با ما جنگ می کند و قصد پایان نیز ندارد!

با عبور از جنگ تحمیلی، اتحاد همه جانبه و همدلی ملی به عنوان محور و اساس مقاومت ایران به شمار می رود که نمونه این وحدت کلمه مثال زدنی همراهی و همکاری همه جانبه مسئولان با مردم و همکاری متقابل با آن ها در طول دوران کرونا است.

در بحران کرونا تمامی استعداد و ظرفیت های کشور به صورت سازمان دهی شده و خودجوش به خدمت مردم درآمدند و بارها این همراهی ها و همدلی ها مورد تفقد رهبری معظم انقلاب اسلامی و همچنین رضایتمندی آحاد مردم قرارگرفته است.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در کنار همراهی گروه های مختلف مردمی و تشکل های مردم پایه، حرکت بسیاری از دستگاه ها و نهاد تا بسیار متمایز بوده که نمونه آن می توان به همراهی و تعاون نیروهای مسلح به ویژه بسیج، سپاه و ارتش مردمی اشاره کرد.

تاریخ فراموش نخواهد کرد که در روزهای نخست شیوع بیماری کرونا، دلاورمردانی از شجره طیبه بسیج در بیمارستان تا دوشادوش مدافعان سلامت از هیچ کوششی دریغ نکردند و با تغییر تاکتیک تا و راهکار تا پیوسته همراه و یاور جدایی ناپذیر کادر بهداشت و درمان بوده اند.

روحیه تعاون و همراهی امروزه نه تنها در بین نیروهای بسیجی بلکه در بین تمامی مسئولان بسیجی نظام مقدس نیز وجود دارد که نمونه بارز آن همراهی ارتش با مدافعان سلامت و توسعه ارائه خدمات آن ها به مردم در ابعاد غیرنظامی است.

ارتشی های غیور و مردمی، امروز که در پس چشمان بیدارشان حاشیه امنی برای مرزها و کیان کشور ایجاد کرده اند، استعداد و توانمندی های خود را به عرصه سلامت آورده اند و خبرهای خوبشان قرار هست گیلانیان را نیز خوشحال کند.

روز گذشته دریادار دوم پزشک محسن مرادی نیا  - رئیس اداره بهداشت و درمان  نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور بررسی میدانی جانمایی بیمارستان صحرایی در محوطه مرکز آموزشی درمانی رازی رشت – سانتر مرکزی و اصلی کووید19 گیلان-  در پی افزایش بی رویه مبتلایان به کرونا در گیلان حضور یافت؛ این در حالی است که نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران یک باب بیمارستان صحرایی ۶۰ تخته را نیز در دست احداث در محوطه مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت در دست اقدام دارد و به گفته دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا پایان هفته پس از تجهیز کامل توسط ارتش مردمی، به بهره برداری می رسد.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان