جستجوگر خبری شهرستان شفت

تلاش های فرمانده دانشکده هوانیروز و مجری احداث طرح های بیمارستان های صحرایی در ارتش در بحران کرونا ضمن ضرورت ترویج روحیه خدمت به مردم، شایسته تقدیر و تحسین است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمیدرضا دنیادیده، خبرنگار و فعال رسانه ای گیلان در یادداشتی نوشت: استان گیلان سرزمین نخبگان و فرهیختگان ارزشمند است؛ نخبگان واقعی که با شهادت خود اسلام و انقلاب را زنده نگه داشته و در دوره های مختلف اثرات ارزشمندی را از خود به جای گذاشته است.

شهادت سرخ ۸۰۰۰ مفسر حقیقت، تلاش گر مجاهد و مردانگی توأمان با جاودانگی در سرزمین سراسر سبز گیلان در طول دوران انقلاب نشان می دهد این دیار کهن و متمدن، رویشگاه و پرورشگاه پاک ترین و خداشناس ترین انسان ها است که در دفاع از کیان و مرزهایش جان ها فدا کرده اند.

مسیر خدمت به خلق الله و تلاش برای جاودانگی در رگ و ریشه گیلانی ها نقش بسته و به یک اصل جدایی ناپذیر مبدل شده است. تقدیم شهیدانی از اقشار و اصناف مختلف نظیر شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم، مدافعان سلامت و ... نشان می دهد در باغ شهادت همیشه باز است و انسان های پاک سرشت و خداجو در این راه از یکدیگر سبقت می گیرند.

یکی از اقشاری که در دوران دفاع مقدس و پس ازآن شهدای زیادی را تقدیم اسلام، انقلاب و مردم شریف ایران کرده، هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) بوده که مؤید این است گیلان در پرورش این قشر پرتلاش نیز پیشگام است و حرف برای گفتن دارد.

از گیلانیان غیور، قهرمان، انقلابی و باصلابت در شهدای ارتش به ویژه هوانیروز زیاد دیده می شود که نشان می دهد سرزمین گیلان، سرزمین خلبان پرور، قهرمان پرور و سرزمین شهیدپرور است.

خلبان شهید فیروز رحمتیان اهل شهرک ماسوله فومن و یا خلبان شهید حسین فرزانه که آخرین شهید هوانیروز در عملیات مرصاد است، تنها نمونه ای از شهدای گران قدر هوانیروز محسوب می شوند، بماند که این بزرگ مردان، همه دلاوران و فاتحان هوانیروز را شامل نمی شود.

اما ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوانیروز همیشه درصحنه و قهرمان، همچنان غیور مردانی گیلانی زیادی در خود دارد که نمونه آن سرهنگ خلبان، ولی رحمانی، فرمانده این نهاد نظامی در دانشکده هوانیرزو است.

سرهنگ رحمانی، فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش در بحران کرونا یکی از ناجیان مردم محروم و کم برخوردار در کشور است که با در راستای فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی، فرمانده ارتش به ویژه فرماندهی نیروی زمین آجا، استعداد و امکانات ارتش مردمی را در جهت محرومیت زدایی و طرح های احداث بیمارستان های صحرایی به کار گرفته است.

تاکنون به همت و تلاش این فرمانده ارتشی غیور گیلانی، پنج بیمارستان صحرایی در اصفهان، تهران، زاهدان، خاش و رشت احداث شده که نقش بسیار حیاتی برای مردمان این سامان ها داشته است.

علاوه بر احداث بیمارستان ها، طرح های توسعه و بهسازی محیط های بهداشتی و درمانی نیز در کشور ازجمله در ماکلوان شهرستان فومن از دیگر اقدامات این فرمانده مدافع سلامت گیلانی است که نشان دهنده استمرار روحیه خدمت و تلاش همه جانبه برای جلب رضایت الهی و مردم ایران است.

تلاش این فرمانده گیلانی ارتش در دانشکده هوانیروز، امروزه موجی از ابراز خرسندی ها و خوشحالی ها را در آحاد جامعه ایجاد کرده و نگاه متوازن و توسعه عدالت محور وی در بحران کرونا نیز بر این ابراز خرسندی ها افزوده است.

تلاش های سرهنگ خلبان ولی رحمانی، فرمانده دانشکده هوانیروز ارتش و مجری احداث بیمارستان های صحرایی در کشور بار دیگر غیرت ارتشی و گیلانیان را به رخ کشیده و ضرورت ترویج این نوع روحیه جهادی و مردمی، شایسته تقدیر و تجلیل است.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان