جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان چای کشور با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمالف گفت: پیش بینی می شود حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب جهانساز شامگاه جمعه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به آغاز چین سوم برگ سبز چای از باغات شمال کشور، اظهار کرد: پیش بینی شده حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن برگ سبز برداشت شود.

وی به برداشت روزانه ۸۰۰ تن برگ سبز چای از باغات گیلان و مازندران اشاره کرد و افزود: از ابتدای برداشت برگ سبز چای در اردیبهشت ماه تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز از باغات شمال کشور برداشت و خریداری شده است.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه ۵۵ درصد برگ های سبز خریداری شده از چایکاران از نوع درجه یک است، گفت: ارزش برگ های خریداری بیش از ۵۹۵ میلیارد تومان است.

وی همچنین به میزان پرداخت مطالبات چایکاران اشاره و با بیان اینکه تاکنون ۸۱ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است، اضافه کرد: این میزان معادل ۴۷۸ میلیارد تومان است.

جهانساز ادامه داد: از این میزان دولت حدود ۹۰ درصد سهم خود و کارخانجات نیز حدود ۷۰ درصد سهم خود را پرداخت کرده اند که تلاش می شود تا مابقی مطالبات چایکاران دریافت و به حساب آنها واریز شود.

وی با تأکید بر اینکه چین باکیفیت به چایکاران توصیه و تأکید شده است، اظهار کرد: امسال کارخانجات چایسازی بیش از ۲۲ هزار تن چای خشک تولید کرده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان