جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- ایرنا- فرماندهان ناوهای کشورهای روسیه ، آذربایجان و قزاقزستان اعزامی به مسابقات جام دریا با فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی امام رض (ع) انزلی دیدار کردند .

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی امام رضا (ع) انزلی در حاشیه دیدار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط ایمن برای برگزاری مسابقات جام دریا فراهم است گفت : انجام مسابقات و ارتباطات دریایی به شرایط ایمن در عرصه دریا نیاز دارد که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران این شرایط ایمن را فراهم کرده است .

دریادار دوم عبدالوهاب طاهری اظهار داشت : باتوجه به اینکه این مسابقات در دو بخش ساحل و دریا انجام می شود شناورهای ما آمادگی لازم برای شرکت در این مسابقات را دارند و طی ماههای گذشته تمرینات خوبی انجام شده که امیدواریم نتیجه خوبی را در پی داشته باشد.  

وی افزود: در این نشست پیرامون مسائلی از جمله نحوه اجرای مسابقات و شیوه نامه های حاکم بر این مسابقات گفتگو و تبادل نظر شد .

دریادار طاهری خاطرنشان کرد : این مسابقات باید در محیطی امن و بدون هرگونه مشکلات برای شرکت کننده ها برگزار شود و کشور ما بعنوان میزبان می بایست با رعایت پروتکل های بهداشتی مسابقات را در فضایی مطلوب برگزار کند.

ارشد نظامی آجا در گیلان با اشاره به سطح جهانی مسابقات جام دریا اضافه کرد : حضور این کشورها صرفا برگزاری مسابقات رزمی نیست بلکه ایجاد شرایطی برای تعاملات بیشتر فی مابین کشورهای حوزه حاشیه دریای خزر است .

وی این مسابقات را فرصت خوبی برای تبادل فرهنگی و آشنایی کشورهای حاشیه خزر با فرهنگ ایرانی اسلامی دانست و افزود : آنچه حائز اهمیت است میزبانی شایسته ایران در این مسابقات است .

فرمانده ناوگان و سرپرست تیم اعزامی روسیه ضمن تقدیر از ایران برای پذیرش میزبانی این دوره از مسابقات گفت : هماهنگی این مسابقات توان زیادی را می طلبد و خدمه ما بالاترین توان خود را در این راه خواهند گذاشت .

آدمیرال "سرگئی پترویچ" سطح این مسابقات را همتراز با سطح مسابقات المپیک عنوان و تصریح کرد: شرکت کنندگان این مسابقات تمرینات سخت و فشرده ای داشته و اصلی ترین هدف نزدیکی کشورهاست .

وی اضافه کرد: ما مطمئن هستیم این مسابقات همچون مسابقات دوره های پیشین به بهترین نحو و شکل ممکن برگزار خواهد شد .

ناخدا دوم "حبیب خلیل اف" فرمانده ناوگان و سرپرست تیم اعزامی آذربایجان ااین مسابقات را موجب تقویت  همکاریهای بین دو کشور ایران و آذربایجان عنوان و اظهار کرد : این مسابقات روابط و تعاملات بین دو کشور دوست و همسایه را گسترش خواهد داد .

ناخدا دوم "دانیار خایرشوف " فرمانده ناوگان و سرپرست تیم اعزامی قزاقستان با تقدیر از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به جهت میزبانی این مسابقات گفت : امیدواریم مسابقات جام دریا در بالاترین سطح برگزار شود .

ششمین دوره مسابقات جام دریا از سوم شهریور به مدت ۱۳ روز جریان دارد و بندرانزلی میزبان مسابقات شناوری این دوره از مسابقات است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان