جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فرمانده انتظامی استان گیلان از شناسایی ۲ نفر توهین کننده به مردم شریف شمال کشور که با فحاشی و انتشار یک فایل ویدئویی در فضای مجازی، موجب رنجش خاطر هموطنان شمالی شدند خبر داد و گفت: با حرمت ...

به گزارش روز جمعه فرماندهی نیروی انتظامی گیلان، سردار عزیزاله ملکی با ابراز تاسف از اقدام 2 جوان که با توهین به مردم شریف شمال کشور و انتشار فایل آن در فضای مجازی، موجب رنجش خاطر هموطنان را فراهم کردند ، افزود: پلیس در برخورد با عوامل تشویش اذهان عمومی و اینگونه جرائم در فضای حقیقی و مجازی اشرافیت و قاطعیت کامل دارد.

وی خاطر تاکید کرد: اهانت به هموطنان به هیچ عنوان قابل قبول نیست و پلیس در برخورد با اینگونه جرایم به هیج عنوان کوتاه نخواهد آمد.

فرمانده نیروی انتظامی گیلان گفت: پس از انتشار ویدئو اهانت 2 جوان به مردم شریف شمال کشور، شناسایی و دستگیری عوامل موثر این جریان در دستور کار پلیس فتا گیلان قرار گرفت.

سردار ملکی ادامه داد: پس از پیگیری های فنی و انجام اقدامات تخصصی پلیسی، دو فردی که مرتکب این عمل شده بودند شناسایی و متهم اصلی با هماهنگی مقام قضایی و اخذ نیابت در یک عملیات غافلگیرانه، ظهر امروز در استان البرز دستگیر شد.

وی با تقدیر از همکاری خوب دستگاه قضایی استان بیان داشت: متهم پس از دستگیری، ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از مواجه شدن با دلایل ، مدارک و مستندات موجود در پرونده ، چاره ای جز اعتراف پیش روی خود ندید و از عمل مجرمانه خود ابراز پشیمانی کرد.

سردار ملکی با اشاره به اینکه طبق قانون هرگونه توهین به اشخاص و قومیت ها چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی، جرم محسوب می شود، خاطرنشان کرد: پلیس با اشرافیت بر فضای مجازی و قاطعیت در برخورد با جرائم، در کمترین زمان ممکن با اشخاص خاطی که به هر ترتیب باعث تشویش اذهان عمومی و یا ایجاد نگرانی در بین شهروندان شوند برخورد می کند.

فرمانده انتظامی گیلان  به مردم اطمینان داد پلیس در برخورد با جرائم و مخلان نظم، آسایش و امنیت مردم قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد عده ای با سوء استفاده از فضای مجازی، امنیت روانی شهروندان را به  مخاطره بیندازند.

سردار ملکی در پایان از تلاش برای دستگیری متهم دوم این پرونده خبر داد و گفت: نتیجه اقدامات تکمیلی به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان