جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرمانده انتظامی گیلان از شناسایی دو نفر توهین کننده به مردم شریف شمال کشور که با فحاشی و انتشار یک فایل ویدئویی در فضای مجازی، موجب رنجش خاطر هموطنان را فراهم کرده بودند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از اقدام دو جوان که با توهین به مردم شریف شمال کشور و انتشار فایل آن در فضای مجازی، موجب رنجش خاطر هموطنان را فراهم کردند، اظهار کرد: اهانت به هموطنان به هیچ عنوان قابل قبول نیست و پلیس در برخورد با این گونه جرایم، به هیج عنوان کوتاه نخواهد آمد.

وی با اشاره به اشرافیت پلیس گفت: پس از انتشار ویدئو اهانت دو جوان به مردم شریف شمال کشور، شناسایی و دستگیری عوامل موثر این جریان در دستور کار پلیس فتا گیلان قرار گرفت.

به گفته فرمانده انتظامی استان گیلان، پس از پی جویی های فنی و انجام اقدامات تخصصی پلیسی، دو فردی که مرتکب این عمل شده بودند شناسایی و متهم اصلی با هماهنگی مقام قضایی و اخذ نیابت در یک عملیات غافلگیرانه، ظهر امروز  در استان البرز دستگیر شد.

ملکی با تقدیر از همکاری خوب دستگاه قضایی استان بیان کرد: متهم پس از دستگیری، ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از مواجه شدن با دلایل ، مدارک و مستندات موجود در پرونده ، چاره ای جز اعتراف پیش روی خود ندید و از عمل مجرمانه خود ابراز پشیمانی کرد.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون هرگونه توهین به اشخاص و قومیت ها چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی، جرم محسوب می شود، تصریح کرد: همان گونه که قبلا نیز اشاره کردیم پلیس با اشرافیت بر فضای مجازی و قاطعیت در برخورد با جرائم، در کمترین زمان ممکن با اشخاص خاطی که به هر ترتیب باعث تشویش اذهان عمومی و یا ایجاد نگرانی در بین شهروندان شوند برخورد می کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان به مردم اطمینان داد پلیس در برخورد با جرائم و مخلان نظم، آسایش و امنیت مردم قاطعانه و بدون اغماض برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد عده ای با سوء استفاده از فضای مجازی، امنیت روانی شهروندان را به  مخاطره بیندازند.

وی از تلاش برای دستگیری متهم دوم این پرونده خبر داد و گفت: نتیجه اقدامات تکمیلی به زودی به اطلاع عموم خواهد رسید.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸/ینویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان