جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا _ مردم ولایتمدار گیلان در دهمین روز از ماه محرم، سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان در عاشورای حسینی با برپایی آیین های عزاداری و نوحه خوانی در سوگ آن حضرت و شهدای دشت کربلا عزاداری کرده و اشک ...

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین های عزاداری سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) با حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد.

عزاداران ابا عبد الله الحسین علیه السلام در شرایط دشوار کرونایی با شرکت در مراسم ویژه عاشورای حسینی جلوه های عشق ورزی، ولایتمداری، اتحاد و همدلی را به تصویر کشیدند و عشق و ارادت شان را به امام حسین (ع) به نمایش گذاشتند.

عزاداری های امسال گیلانیها در سالروز شهادت امام حسین علیه السلام مانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت برگزار شد و سوگواران با توجه و رعایت توصیه ها در آیین های سوگواری شرکت کردند و نشان دادند که عشق و ارادت به امام حسین علیه السلام جاودانه است.

تجمع عاشوریان نیز صبح امروز در مرکز استان گیلان "رشت" با حضور عزاداران حسینی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پیاده راه فرهنگی این شهر برگزار شد و سوگواران با فریاد لبیک یا حسین "ع"، سینه زنی و نوحه خوانی عزاداری کردند.

مراسم عاشورای حسینی در شهرستان های مختلف  استان گیلان با شور خاصی برگزار شد، این آیین ها در شهرستان آستانه اشرفیه در جوار بقعه متبرکه آقا سید جلال الدین اشرف برگزار شد.

عزاداری عاشورای حسینی در بقعه متبرکه خواهر امام رشت نیز با حضور سوگواران حسینی برگزار شد و عزاداران با سینه زنی برای امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش اشک ریختند.

در محلات مختلف رشت نیز عزاداران با برپایی دسته های عزاداری با سینه زنی سوگواری کردند، پخش غذاهای نذری توسط هیات های مذهبی رشت از دیگر جلوه های عزاداری های عاشورای حسینی در رشت است.

امروز دهمین روز ماه محرم عاشورای حسینی است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان