جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به آمارهای بالای کرونایی در این استان، گفت: تنها راهکار مقابله با این ویروس رعایت دستورالعمل ها است که شهروندان باید به آن توجه کنند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونای در استان گیلان، اظهار کرد: هم اکنون دو هزار و ۸۱ بیمار کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه همچنان آمارها در استان گیلان صعودی است، گفت: تعداد بستری های روزانه نیز روند صعودی دارد و در شبانه روز گذشته ۳۷۵ بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شدند.

حیدرزاده با اشاره به اینکه از مجموع بیماران ۲۰۵ بیمار در شرایط بد قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، افزود: همه این آمارها نشان دهنده فعالیت کرونا دلتا در گیلان است که شهروندان باید به هشدارها توجه جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: از مجموع دو هزار و ۸۱ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های استان ۴۱۴ بیمار در شرایط بد و وخیم قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای افزایش تخت های بیمارستانی و ارائه مطلوب خدمات درمانی به بیماران کرونایی، تأکید کرد: شهروندان باید با دقت و جدیت بیشتری دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی استفاده از ماسک، عدم حضور در دورهمی ها و تجمعات، رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را از مهم ترین راهکارها برای جلوگیری از ابتلاء و انتشار بیشتر ویروس کرونا اعلام کرد.

حیدرزاده با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) از همه شهروندان خواست در هنگام حضور در این مراسم همه نکات و دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان