جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت_ ایرنا _ فرمانده پلیس راه رضوانشهر گفت: در راستای مصوبات ستاد ملی کرونا، با تورهای گردشگری غیر مجاز و ناقض مصوبات ستاد ملی کرونا برخورد شد.

سرهنگ احمد رضا کرامتی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص اعمال محدودیت تردد، از ورود یک دستگاه مینی بوس از مبداء مشهد و همچنین ۲ دستگاه اتوبوس تور گردشگری از مبداء کرج به مقصد رضوانشهر و ییلاقات جلوگیری بعمل آمد که پس از اعمال قانون به مبداء برگشت داده شد.

وی اضافه کرد: طی هماهنگی های بعمل آمده ۴ دستگاه خودروی پاترول که قصد انتقال این ۲ دستگاه اتوبوس گردشگران را به مناطق ییلاقات رضوانشهر و تالش داشتند، به دلیل نقض قوانین ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال قانون و  به پارکیگ انتقال داده شدند.

سرهنگ کرامتی افزود: در راستای مصوبات ستاد ملی کرونا از تاریخ ۲۵ مرداد تا به امروز حدود ۵۰۰ خودروی پلاک غیر بومی هر کدام به مبلغ یک میلیون تومان اعمال قانون، ۲۵ خودرو بدلیل مخدوش کردن پلاک ها اعمال قانون و به پارکینگ انتقال و همچنین ۲۳۰ مورد پلاک غیر بومی نیز در ورودی شهرستان رضوانشهر برگشت داده شدند.

فرمانده پلیس راه رضوانشهر، تالش و صومعه سرا تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص کرونایی حاکم بر کشور، مسافران عزیز از ترددهای غیر ضروری به استان گیلان و شهرستان های رضوانشهر و تالش خوداری نمایند.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی گیلان، شمار بیماران کووید۱۹ بستری در بیمارستان های این استان از مرز ۲ هزار نفر عبور کرده این رقم در ۱۸ ماه جولان ویروس کرونا سابقه نداشته است. برای وصف عمق بحران کرونا در گیلان همین بس که در سخت ترین شرایط استان که مربوط به موج نخست همه گیری بود، پیک بیماری با یکهزار و ۸۰۰ بستری به پایان رسیده بود.

بسیاری از کارشناسان بهداشت، عامل اصلی افزایش مبتلایان و مرگ و میر ناشی از موج پنجم که حاصل کرونای جهش یافته به نام دلتا است را خستگی عمومی، تفکر آسیب ناپذیری و همچنین بی اعتنایی به هشدارها می دانند که گیلان و تمامی استان های کشور را به این حال و روز انداخته است. 

استان گردشگرپذیر گیلان در شمال ایران با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین مناطق درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان