جستجوگر خبری شهرستان شفت

آمار ها همچنان نشان می دهد کرونا با جان ستاندن در حال طغیانگری در گیلان است اما در سایه همدلی ملی و رعایت پروتکل ها، شمار تست­ های سرپایی کرونا در حال کاهش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، طغیان ویروس دلتا کرونا در کشور و استان گیلان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به اوج خود رسیده و وضعیتی سخت تر از پیک نخست این بیماری را رقم زده است. 

وضعیت استان گیلان در شیوع بیماری کرونا در سطح فوق قرمز قرار دارد و به گفته مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی بالغ بر دو هزار و یکصد نفر فقط در بیمارستان ها بستری هستند. 

دکتر حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کاهش مثبت شدن تست های کرونا در بین بیماران خبر داده و اذعان کرده که اگر مردم بیشتر رعایت کنند، قطعا تا دو هفته دیگر روند ابتلا به این بیماری نزولی خواهد بود. 

علیرغم کاهش بیماران سرپایی در گیلان، روند بستری بیماران در استان صعودی است به گونه ای که طی شبانه روز گذشته ۳۹۰ بیمار در مراکز بیمارستانی استان بستری شدند. 

کاهش تست های مثبت در بین بیماران سرپایی نشان از همراهی مردم با مدافعان سلامت می­ دهد و این یعنی هرچقدر مردم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند، شکست و کنترل کرونا حتمی خواهد بود. 

در کنار رعایت مردم، اجرای تصمیمات بزرگ دولت از جمله قرنطینه استان ها نیز اقدامی ارزشمند بوده و بسیار در کاهش گسترش بیماری اثر گذار است. 

پلیس مردمی در کنار عزم ملی خوشبختانه مرزهای مبادی در استان ها را بسته و این منع ترددها در گیلان نیز به شدت در حال اجرایی شدن است، خبرهای پلیس و ستاد کرونا استان حکایت از برگرداندن حداقل ۲۰ هزار خودرو خبر می دهد. 

مردم و شهروندان نیز ضمن تقدیر از سیاست های دولت در اجرای منع تردد، خود را مصمم تر از گذشته در رعایت پروتکل های بهداشتی میدانند و این تعامل دوسویه و همراهی دو جانبه یقینا عبور از پیک پنجم را میسر می کند. 

در خبرهایی که مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارایه کرده اند، روزانه حداقل ۴۰ مبتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند و این بزرگترین هشدار همگانی جهت جدی گرفتن این ویروس چموش و خموش است. 

کرونا طی دو سال اخیر نشان داده مرز، فقیر و غنی، پیر و جوان و جنسیت نمی شناسد و با حقیر بودن و چموش بودن خود بسیار خطرناک است و می تواند همه قدرت ها را مدیریت کند. 

رعایت پروتکل های بهداشتی و نهادینه شدن فرهنگ شفا (شستن مداوم دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و الزام به استفاده از ماسک) بدون شک می تواند همه جوامع را به زندگی عاری از کرونا نزدیکتر کند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان