جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در روزهای اخیر تعداد تست های مثبت کرونا در میان بیماران سرپایی گیلان اندکی کاهش یافته است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سیر صعودی کرونا در استان گیلان ادامه دارد، اظهار کرد: در بخش بیماران سرپایی طی هفته های گذشته شاهد افزایش چشمگیری بودیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد تست های مثبت کرونا در میان بیماران سرپایی اندکی کاهش یافته است، افزود: این نوید دهنده روند کاهش تعداد کرونا مثبت ها در میان بیماران سرپایی در روزهای آینده است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه البته بستری های کرونایی در استان همچنان بالا است، گفت: در حال حاضر دو هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

وی ادامه داد: ترددهای غیر ضرور، حضور در دورهمی های خانوادگی و دوستانه، عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک از مهم ترین دلایل این روند افزایشی است.

حیدرزاده با تأکید بر لزوم رعایت همه شیوه نامه های بهداشتی و عدم خروج غیر ضروری از منزل، اضافه کرد: در حال حاضر تنها راهکار مقابله و کنترل ویروس کرونا رعایت شیوه نامه ها است.

وی با اشاره به روند واکسیناسیون در استان گیلان و با بیان اینکه تا پایان هفته جاری واکسیناسیون نوبت دوم گروه های سنی انجام می شود، افزود: افرادی که هنوز دُز اول واکسن خود را دریافت نکرده اند به این مراکز مراجعه نکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: از هفته آینده روند ثبت نام و واکسیناسیون گروه های سنی جدید در استان گیلان آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، از همه شهروندان خواست در هنگام حضور در هیئت های عزاداری تمام شیوه نامه ها و دستور العمل های به بهداشتی را رعایت کنند و هیئت های مذهبی نیز مراسم را کوتاه، در فضای باز و با رعایت دقیق شیوه نامه ها و فاصله اجتماعی برگزار کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان