جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: درصد بالایی از هیئت های مذهبی و تشکل های دینی گیلان دستور العمل های بهداشتی مراسم عزاداری امام حسین (ع) را رعایت می کنند.

حجت الاسلام سعید مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه خوشبختانه به همت بسیاری از هیئت های مذهبی و مساجد شهری و روستایی در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بالاترین سطح هستیم، اظهار کرد: هیئت های مذهبی و تشکل های دینی باز نشان دادند که باورهای دینی نه تنها مخل سلامت و بهداشت جامعه نیست بلکه برای بالا رفتن درصد مراعات بهداشتی در بین آحاد مردم که اخیراً به جهت طولانی شدن و ساده انگاری فضای عمومی جامعه به کمتر از ۴۰ درصد رسیده بود نیز کمک کار هستند.

وی با بیان اینکه درصد بالایی از مجموعه ها دینی و هیئت های مذهبی دستورالعمل ها و شیوه نامه های ابلاغی از سوی ستاد مدیریت کرونا را رعایت کردند، گفت: حتی این مجموعه ها در عرصه تبلیغ و ترویج رعایت موارد بهداشتی به عنوان یک مبلغ و فرهنگ ساز نیز اقدام کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به فضاسازی رسانه ای شبکه های معاند غربی و برخی غرب زدگان داخلی، اضافه کرد: کسانی بودند که اندک موارد عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی برخی مجموعه ها را در راستای تخریب و تعطیلی مجالس امام حسین (ع) سیاه نمایی و بزرگنمایی کردند.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات به این مجموعه ها که شیوه نامه ها را در روزهای ابتدایی محرم کمتر رعایت کرده بودند تذکر داده است، گفت: تعداد محدودی از مجموعه های مردمی اقدام به راه اندازی ایستگاه های صلواتی و توزیع چای و شربت کرده بودند که به محض اطلاع به آنها تذکر و ایستگاه ها صلواتی به ایستگاه های سلامت تبدیل شد.

حجت الاسلام مهدوی ادامه داد: برخی نیز از توزیع چای شربت خودداری کرده و بسته هایی همانند بیسکویت، آب معدنی و شیر به صورت بسته بندی آماده و در بین عزاداران توزیع کردند.

وی به برگزاری جلسات متعدد توجیهی با واعظان، مداحان و مسئولان هیئت های مذهبی قبل از محرم اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد آنها پویش های مختلفی در عرصه خدمات اجتماعی همانند تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای اقشار آسیب دیده از کرونا و یا طرح تهیه کپسول اکسیژن برای کمک به نظام سلامت پیش بینی و اجرایی شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان همچنین اضافه کرد: برخی مجموعه ها نیز با کمک خیران پویشی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد به راه انداخته و از این روزها و ظرفیت عزاداران برای کمک و مواسات استفاده می کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان