جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان گفت: ۹۰ درصدی اصناف گیلان در اجرای محدودیت های کرونایی همکاری و مشارکت داشته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم نژاد عصر سه شنبه در جلسه فوق العاده ستاد استانی مدیریت کرونا به بررسی و پایش مستمر کمبودها و نواقص و تأمین نیازهای مردم و بیماران اشاره کرد و خواستار همراهی بیش از پیش دستگاه ها و ادارات به ویژه نهادهای خدمات رسان با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه های بهداشت به ویژه در موضوع واکسیناسیون شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تردد خودروها به گیلان از ورودی رودبار بوده است، گفت: خوشبختانه با جدیت و اهتمام عوامل پلیس و فرمانداری ها در حال حاضر شرایط خوبی را در ورودی های استان شاهد هستیم.

قاسم نژاد با اشاره به نظارت مستمر بر تعطیلی ادارات و نیز گروه های ۲، ۳ و ۴ شغلی و همراهی بسیار مطلوب اصناف و مردم در راستای حفظ سلامت شهروندان، افزود: رویکرد ستاد ملی مقابله با کرونا همواره، عدم تعطیلی اصناف و مشاغل همراه با پرهیز مردم از عادی انگاری بوده و اتخاذ تصمیماتی از قبیل محدودیت فعالیت گروه های شغلی در چنین شرایط اقتصادی، جز سخت ترین تصمیمات است.

وی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد این محدودیت های صنفی بین ۸۰ تا ۹۰ درصد رعایت شده و انتظار می رود در روزهای آتی به ۱۰۰ درصد برسد تا زمینه ی قطع زنجیره شیوع در استان فراهم آید.

جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با بیان اینکه مردم در سخت ترین شرایط روحی قرار دارند، تأکید کرد: روند رسیدگی به امور مردم در بیمارستان ها و درمانگاه ها باید تسریع شود.

وی تصریح کرد: نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی نسبت به ضرورت دقت نظر در تجویز داروها منطبق با پروتکل های سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، اقدام و در راستای جلوگیری از سرگردانی مردم و مسدود کردن زمینه هرگونه سوءاستفاده در عرضه اقلام دارویی، اهتمام جدی داشته باشند.

قاسم نژاد با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در سراسر استان با نظارت فرمانداران در مسیر راه اندازی پویش های متناسب با عرصه سلامت، گفت: خوشبختانه در تأمین اکسیژن سازها و تانکرهای حامل اکسیژن مایع اقدامات مؤثری شکل گرفته اما کماکان نیازمند همراهی خیران برای تقویت زیرساخت های این بخش هستیم.

وی دانشگاه علوم پزشکی را موظف به رعایت سند ملی واکسیناسیون و نظارت بر حسن اجرای بخشنامه های صادره در این حوزه دانست و ادامه داد: افزایش تخت های بیمارستانی برای آرامش خاطر مردم بوده و باید تلاش شود تا با اقدامات فرهنگی مناسب، شاهد رشد رعایت پروتکل های بهداشتی و کاهش تعداد مبتلایان باشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان