جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت ۴۰ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته، گفت: واکسن مصونیت نمی آورد و باید شیوه نامه ها رعایت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: روند واکسیناسیون در استان گیلان مطلوب است.

وی با بیان اینکه در روز گذشته ۲۶ هزار دُز واکسن کرونا در گیلان تزریق شده است، گفت: با توجه به فرا رسیدن تزریق نوبت دوم واکسن بسیاری از گیلانیان به همین منظور واکسیناسیون گروه های سنی و نوبت اول را کاهش داده ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه نگرانی در زمینه واکسن وجود ندارد، افزود: از شنبه هفته آینده واکسیناسیون نوبت اول گروه های سنی اعلام شده در استان گیلان آغاز خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون مصونیت کاملی در برابر کرونا ایجاد نمی کند، اضافه کرد: افرادی که دُز اول و دوم خود را دریافت کرده اند نیز باید تمام شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

حیدرزاده با اشاره به آمار بالای ابتلاء، بستری و فوتی های کرونایی در استان گیلان، گفت: فقط در شبانه روز گذشته ۴۰ نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در گیلان فوت شده اند.

وی با بیان اینکه ۳۸۹ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در بیمارستان های استان گیلان بستری شدند، افزود: با بستری این افراد هم اکنون ۲ هزار و ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۲۶۳ بیمار بدحال کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند، تصریح کرد: امروز پنج بیمار به آی سی یو منتقل شده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان