جستجوگر خبری شهرستان شفت

سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در 16 استان تا آخر هفته نسبت به وقوع سیلاب ناگهانی و آبگرفتگی معابر در 7 استان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در برخی مناطق هرمزگان، ارتفاعات کرمان، جنوب فارس، شرق بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات سمنان، گلستان، تهران و البرز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد شدید موقتی، رگبار و رعدوبرق پیش بینی شده است.

پنجشنبه در برخی مناطق استان های هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات استان های البرز، تهران، مازندران، گلستان و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

جمعه و شنبه هفته آینده در مناطقی از جنوب، شمال  غرب و ارتفاعات البرز  بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

 بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی دو روز آینده سرعت وزش باد در جنوب سمنان، شرق خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، اصفهان، مرکزی و قم در برخی ساعات افزایش می یابد و احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطق مستعد به ویژه در منطقه زابل پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: ناپایداری های محلی و همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب

نوع مخاطره: رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

سه شنبه 1400/05/26 : هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، دامنه و ارتفاعات مازندران و گلستان.

چهارشنبه 1400/05/27 : هرمزگان، شرق بوشهر، جنوب و ارتفاعات کرمان، دامنه و ارتفاعات مازندران و گلستان.

پنجشنبه 1400/05/28 : هرمزگان، جنوب و ارتفاعات کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس و ارتفاعات مازندران.

اثر مخاطره: احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، وزش تند باد موقت، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی، آبگرفتگی موقت و محدود.

توصیه: احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم جابجایی عشایر کوچ رو بویژه در ساعات بعدازظهر، احتیاط در چرای دام در مسیل ها و مناطق مرتفع و فعالیت های کوهنوردی.

انتهای پیام/نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان