جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در پی سیر صعودی شیوع و بستری گیلانیان مبتلابه کرونا، بیمارستان صحرایی هوانیروز ارتش در محوط یکی از مراکز آموزشی درمانی رشت در حال احداث و به مدت کمتر از یک هفته به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سیر ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا در کشور و استان گیلان در موج اخیر که به پیک پنجم خوانده می شود، روند صعودی به خود گرفته و روزانه به گسترش بیماری افزوده می شود. 

در حال حاضر بالغ بر دو هزار نفر بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان های سطح استان بستری هستند و مراجعات بیماران به مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها نشان از تداوم این سیر صعودی خبر می دهد. 

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفته است هم اکنون دو هزار و ۶۰ بیمار در بیمارستان های دولتی و خصوصی گیلان بستری هستند و این در حالی است که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ بیمار نیز روزانه به مراکز سرپایی مراجعه کرده و تحت مراقبت و درمان هستند. 

افزایش شیوع قابل توجه و شتاب گونه ویروس کرونا ازجمله ویروس دلتا موجب شده تا نگرانی های مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز بیشتر شود چراکه استان گیلان با کاهش جدی رعایت پروتکل های بهداشتی روبرو است و پیش بینی می شود با بحرانی عمیق تر و فاجعه بارتر از پیک نخست در اسفند ۹۸ مواجه خواهیم شد. 

ازجمله اقداماتی که در پیک پنجم موردتوجه قرارگرفته، افزایش تخت های درمانی است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرده تنها در پیک پنجم حدود ۲۰۰ تخت به مجموعه تخت های بستری استان افزوده که ۱۲۰ تخت آن در سالن اورژانس پشتیبان و حدود ۶۰ تخت دیگر نیز در مرکز آموزشی درمانی قلب دکتر حشمت رشت بوده است. 

اما همچنان نگرانی ها برای کمبود تخت های بستری در گیلان با توجه به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش شمار مبتلایان وجود دارد، نگرانی که قرار است نیروی زمینی ارتش آن را تسکین دهد. 

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هماهنگی های صورت گرفته، هوانیروز ارتش بیمارستان صحرایی ۶۰ تخته که قابلیت استقرار ۱۰۰ تخت درمانی دارد را در محوطه مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت راه اندازی می کند. 

آن طور که سالاری خبر داده، هوانیروز از جمعه ۲۲ مرداد ماه عملیات اجرایی احداث این بیمارستان را آغاز کرده و قرار است تا پایان هفته جاری آن را با تجهیزات لازم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دهد. 

بیمارستان صحرایی در دست احداث ۶۰ تخته هوانیروز ارتش ۶۰۰ مترمربع مساحت دارد و چندمین بیمارستان صحرایی به بهره برداری رسیده توسط ارتش در کشور است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان