جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرمانده سپاه مرکزی رشت گفت: یادواره سردار شهید «محمود قلی پور» و ۱۹۸ شهید عملیات «کربلای ۲» در رشت برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سید اکبر قاسمی عصر دوشنبه در مراسم هماهنگی ستاد بزرگداشت شهید محمود قلی پور با اشاره به اینکه گیلانی ها در برهه های حساس جامعه وفاداری و عشق خود به ولایت را نشان داده اند، اظهار کرد: و در دوران دفاع مقدس و بعد از آن در برخورد با منافقین و در نبرد با داعش نقش بسیار مؤثری داشته اند.

وی شهید محمود قلی پور را یکی از فرماندهان دلیر و شجاع در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: گیلان در دوران دفاع مقدس فرماندهان شجاع بسیار زیادی داشته و یکی از آن فرماندهان دلیر شهید محمود قلی پور بوده است که در عملیات های مختلف فداکاری بسیار زیادی انجام داده و در عملیات کربلای ۲ شهید راه خدا شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به ویژگی شخصیتی شهید قلی پور، افزود: عاشق امام حسین و اهل بیت (ع) بودن، ایمان بسیار زیاد به خدا و مطیع ولی فقیه و با بصیرت بودن از جمله مهمترین ویژگی شخصیتی این شهید بوده است.

قاسمی با تاکید بر لزوم معرفی شخصیت شهدای گیلانی در دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، گفت: شهید قلی پور مسئول عملیات سپاه قدس گیلان بوده و چه در برخورد با منافقین و چه در دوران دفاع مقدس با فرماندهی خود افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده و به موفقیت رسیده بود.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه رواج پیدا کند، اضافه کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل های جدید انتقال دهیم زیرا استکبار سعی در کم جلوه دادن نقش شهدا در جامعه را دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: ۱۰ شهریور یادواره شهید محمود قلی پور بوده و امسال در تاریخ مقرر این یادواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

سرهنگ قاسمی با تاکید بر لزوم توجه به انجام تبلیغات مناسب در خصوص یادواره شهید محمود قلی پور افزود: باید فضای تبلیغاتی در سطح شهرستان رشت مورد توجه قرار گرفته و از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها بهره مند شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان