جستجوگر خبری شهرستان شفت

کشاورزان گیلانی از ابتدای امسال تا کنون ۹۸۹ تن آلوئه ورا تولید کرده اند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان؛ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان امروز با اعلام این خبر گفت: ۱۲۵ کشاورز گیلانی از ابتدای امسال تا کنون با تولید ۹۸۹ تن آلوئه ورا ۶۵ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.
منوچهر پارسافر با اشاره به اهمیت تولید این گیاه دارویی افزود: آلوئه ورا بیشتر در شهر‌های فومن، رودبار، املش، تالش، رودسر، آستانه و املش کشت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳ هکتار آلوئه ورا در گیلان کشت می‌شود تصریح کرد: سطح زیر کشت این محصول نسبت به مدت مشابه پارسال تقریبا دو برابر شده است.
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه بیشترین سطح کشت متعلق به شهرستان فومن با ۲،۵ هکتار است، ادامه داد: الوئه ورای تولید شده بیشتر به مصارف دارویی می‌رسد و مقداری از آن نیز به اربیل عراق صادر می‌شود.

پارسافر گفت: باتوجه به اهمیت گیاه آلوئه‌ورا و استفاده روز افزون آن در صنایع بهداشتی- درمانی و خوراکی کشت این گیاه در مناطق مستعد و در شرایط گلخانه‌ای در استان توسعه یافته است.
وی گفت: اگر صنایع فرواری آلوئه‌ورا در گیلان زیادتر شود، ارزش افزوده بیشتری از تولید این گیاه به فعالان و بهره برداران برمی گردد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان