جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس شورای شهر رشت از پیشرفت ۱۳ درصدی تجهیزات نیروگاه زباله سوز سراوان و پیشرفت فیزیکی ابنیه نیروگاه این زباله سوز خبر داد.

محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه اعضای شورای شهر رشت روز گذشته از پروژه تصفیه خانه شیرآبه سراوان بازدیدی داشتند، اظهار کرد: قرار داد این پروژه در اسفند ماه سال ۹۵ منعقد شده بود اما تا کنون به مرحله بهره برداری نرسیده و اختلافاتی ما بین مجری پروژه و شهرداری رشت وجود دارد. 

وی با بیان اینکه شرکت طرف قرار داد متعهد به خرید، نصب، راه اندازی و بهره برداری تجهیزات دستگاه تصفیه شیرآبه مطابق با استانداردهای زیست محیطی بود، افزود: این تصفیه خانه باید با ظرفیت سه لیتر در ثانیه به بهره برداری می رسید که بخش عمده این کار انجام شده، اما تا کنون به مرحله بهره برداری نرسیده و به واسطه اختلافاتی که بین شهرداری رشت و شرکت مجری وجود دارد این موضوع از طریق دستگاه قضا بررسی شد و در فروردین ماه سال جاری از طریق دادگستری استان گیلان مقرر شد که طی مدت زمان یک ماه مجری این پروژه نقشه طراحی، ساخت، استفاده و بهره برداری از تصفیه خانه رادر اختیار شهرداری رشت قرار دهد. 

رئیس شورای شهر رشت به مکاتبات شهرداری رشت با شرکت آب و فاضلاب و اداره کل محیط زیست گیلان پیرامون وضعیت تصفیه خانه شیرآبه سراوان اشاره کرد و گفت: میزان آلایندگی و ظرفیت تصفیه خانه را در دو دوره آزمایشی کارکرد مورد استعلام قرار گرفته و با توجه به استعلام انجام شده در فروردین ماه سال جاری، اداره کل محیط زیست گیلان آیتم های تصفیه را طی مدت زمانی ۴۷ روز تایید نکرده است. 

پیشرفت ۱۰ درصدی ابنیه نیروگاه زباله سوز سراوان
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به انعقاد قرار داد احداث نیروگاه زباله سوز سراوان تصریح کرد: قرار داد نیروگاه زباله سوز در دو بخش تجهیزات و ابنیه منعقد شد و در بخش تجهیزات این پروژه قرار دادی ما بین شهرداری رشت و شرکت TTS در سال ۱۳۹۲ و برای بخش ابنیه آن نیز ما بین شهرداری رشت و شرکت سیف بنا در سال ۱۳۹۸ قرار دادی منعقد شده است. 

کارگرنیا با اعلام برآورد ریالی این پروژه افزود: به منظور ساخت سالن بویلرهای نیروگاه زباله سوز که حدود پانزده درصد از کل ابنیه این نیروگاه را شامل می شود در ۲۶ اسفند سال ۹۸ قرار دادی به مبلغ ۲۲۵ میلیارد ریال منعقد شد که به دلیل اعمال تعدیل ها این مبلغ تا مرز چهارصد میلیارد ریال نیز افزایش خواهد داشت و با توجه به اسناد دولتی تهیه شده در سال جاری، ساخت بخش دیگری از ابنیه نیز آغاز شده و در مجموع ابنیه نیروگاه زباله سوز سراوان دارای ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. 

پیشرفت ۱۳ درصدی تجهیزات نیروگاه زباله سوز سراوان 
وی به قرارداد احداث نیروگاه زباله سوز با ظرفیت سوزاندن ۶۰۰ تن زباله در روز اشاره کرد و گفت: این قرار داد در سال ۹۲ ما بین شهرداری رشت و شرکت TTS منعقد شد که حدود ۲۷ میلیون دلار از این قرار داد باید از محل منابع دولتی توسط شهرداری رشت تامین شود. 

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه بابت پیش پرداخت این بخش از احداث زباله سوز باید ۹/۸ میلیون دلار به عنوان پیش پرداخت به حساب شرکت طرف قرار داد واریز می شد، بیان کرد: از این بابت تا کنون ۸/۲ میلیون دلار پرداخت شده است و تامین تجهیزات نیروگاه، طراحی های فرآیندی و ساختمانی جزو تعهدات شرکت TTS است و این پروژه تا کنون سیزده درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 

وی با بیان اینکه اُورهال تجهیزات شرکت کودآلی گیلان نیز در دست اجرا است، افزود: این پروژه با مبلغ اعتبار اولیه ۷۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال با شرکت ناب اندیشان به منظور اُورهال و بازسازی خطوط موجود در مجتمع کودآلولی منعقد شده و در حال حاضر در حدود ۷۵ درصدپیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان