جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان گفت: روزهای تاسوعا و عاشورا ۷۲ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان گیلانی توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی سپاه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در آغاز رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: با شیوع ویروس کووید ۱۹ ، رهبر معظم انقلاب آحاد مردم ، سپاه و بسیج را به کمک مومنانه و مواسات سفارش داد.

وی افزود: پس از سخنان رهبر معظم انقلاب، شاهد بودیم که در این مدت، مردم خیر و نیکوکار سراسر کشور به خصوص مردم گیلان در این امر پیشقدم شده و کمک های زیادی را در مواسات انجام دادند.

امام جمعه رشت ادامه داد: هم اینک نیز با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع)، شاهدیم که وسایل و مایحتاج موردنیاز برای پخت و پز ۷۲ هزار غذای گرم مهیا شده و طی روزهای تاسوعا و عاشورا در اختیار نیازمندان قرار می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان اضافه کرد: لازم است که از آحاد مردم که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مراسم های عزاداری حضرت امام حسین (ع) شرکت می کنند تشکر کنم و امیدوارم که در روزهای تاسوعا و عاشورا نیز مردم به طور کامل پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

جمع آوری ۱۸ میلیارد ریال برای پخت و پز غذای گرم تاسوعا و عشورا

همچنین فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در جریان این مراسم اظهار کرد: همانگونه که از قبل هم گفته شد سپاه تا ریشه کنی این بیماری منحوس کنار مردم است و با انجام مواسات و کمک های مومنانه ، سعی داریم تا به افراد نیازمند یاری رسانیم.

سردار محمد عبدالله پور افزود: با توجه به اینکه مردم به نذر و نذورات اعتقاد داشته و در روزهای تاسوعا و عاشورا نذر غذا دارند، سعی کردیم این نذورات را جمع آوری کنیم و به یاد ۷۲ شهید کربلا، ۷۲ هزار پرس غذای گرم در روزهای تاسوعا و عاشورا بین نیازمندان توزیع کنیم.

وی ادامه داد: برای تهیه وسایل موردنیاز پخت و پز ۷۲ هزار پرس غذای گرم نیز، ۱۸ میلیارد ریال جمع آروی شده تا کمک های مومناه و مواسات همچنان در گیلان ادامه داشته باشد و امیدواریم که در اربعین نیز با کمک خیرین و نیکوکاران ، کمک های بیشتری را به افراد آسیب دیده از کرونا انجام دهیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان