جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر آستارا تشکیل شورایی از جنس این ستاد را در بازار ساحلی این شهرستان، به منظور ترویج شعائر اسلامی و حجاب و عفاف خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ امام جمعه و ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر آستارا روز یکشنبه در جلسه این ستاد در دفتر امام جمعه گفت: بازار ساحلی آستارا در شرایط عادی کرونایی، محل آمد و شد بسیاری از هموطنان و گردشگران داخلی و خارجی است و بی توجهی به هنجارهای اخلاقی و ارزش های اجتماعی در محدوده و محوطه آن، به حیثیت فرهنگی شهرستان لطمه می زند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا از اداره صنعت، معدن و تجارت خواست با همکاری اتاق اصناف و بازاریان به تشکیل شورای احیاء امر به معروف و نهی از منکر در بازار ساحلی اقدام کند و نیروی انتظامی و دادگستری نیز در این خصوص پشتیبانی و همکاری کنند.

وی مقابله با گرانفروشی، احتکار، ربا، فروش اقلام غیرشرعی و اصلاح پوشش بانوان را از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر عنوان و خاطرشنان کرد: شورای امر به معروف و دستگاه های متولی این حوزه، باید با مصادیق تخلفات یاد شده در بازار ساحلی مقابله کنند.

حجت الاسلام  حافظ نیا تصریح کرد: گاهی پوشش  برخی بانوان با شئونات و ارزش های اسلامی و اخلاقی تناسب چندانی ندارد و باید در راستای هدف سرور و سالار شهیدان، با لباس های نامتعارف و هنجارشکن مقابله شود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آستارا همچنین با اشاره به ممنوعیت برگزاری مجالس عزاداری در داخل مساجد و ضرورت هدایت عزاداران به محوطه و فضای باز مساجد، از متولیان خیمه گاه آستارا خواست یا برنامه های عزاداری را خارج از خیمه گاه اجرا یا به تعطیلی آن محل اقدام کنند.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آستارا نیز در این جلسه بر ایجاد شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و اعلام کتبی اعضای آنها به این ستاد تاکید کرد.

وی همچنین استفاده از خودروی اداری در ساعات غیر اداری و یا برای کار شخصی و خانوادگی را نوعی منکر عنوان و نظارت مسئولان برای برچیده شدن اینگونه منکرات را درخواست کرد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا نیز در این جلسه با اعلام ممنوعیت دسته گردانی، شبیه خوانی و تجمع عزاداران، گفت: طبق قانون در این خصوص با خاطیان، از سوی نیروی انتظامی و دادگستری برخورد خواهد شد.

شیوع ویروس کرونا که جهان را درگیر خود کرده، در اجتماعات مردمی شدت می یابد و برای جلوگیری از قطع زنجیره گسترش آن، آئین های ماه محرم نیز محدود شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان