جستجوگر خبری شهرستان شفت

با توجه به وخیم بودن شرایط کرونایی در گیلان ولی متأسفانه با اعلام تعطیلی چند روزه در کشور شاهد افزایش ورود مسافر در مبادی ورودی گیلان بوده و ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا تاکنون هیچگونه اقدامی در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، از یک ماه گذشته روند شیوع کرونا در کشور به واسطه گسترش دلتا ویروس روند بسیار افزایشی داشته و  هر روز بر تعداد افراد مبتلا شده به کرونا و فوتی های ناشی از آن افزوده می شود.

به این منظور و با توجه به تعطیلی دو روزه پایان هفته ستاد ملی مبارزه با کرونا به منظور مدیریت شرایط تعطیلات ۶ روزه ای را تصویب کرده است ولی بررسی های به عمل آمده نشان می دهد متأسفانه با توجه به شرایط موجود روند ابتلا به کرونا در کشور تا روزهای آینده صعودی و افزایشی خواهد بود.

بر اساس اعلام  ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی اصناف، ادارات، بانک ها و مشاغل تا روز شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل و همچنین ممنوعیت تردد تا پنج شهریورماه ادامه داشته و تمامی برگه ترددهای صادرشده فاقد اعتبار است.

گیلان از روزهای اولیه شیوع کرونا تاکنون همواره یکی از کانون های این ویروس بوده و بر اساس آمار تاکنون روزانه ۲۰ الی ۲۵ نفر در اثر ابتلا به دلتا ویروس کرونا جان خود را از دست داده و خانواده های بسیاری داغدار می شوند.

در طول یک سال و نیم گذشته گیلان همواره قربانی سوءمدیریت و برخی از بی تدبیری ها شده است به طوری که با کوچک ترین محدودیتی موجی از مسافر وارد گیلان شده و همین امر مشکلاتی را برای مردم و کادر درمان به وجود آورده است لذا با توجه به تعطیلی و اعمال محدودیت گذشته احتمالاً این تعطیلی هم آن طور که ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرده نخواهد بود.

در تعطیلات گذشته یکی از درخواست های مردم گیلان از استاندار گیلان و مسؤولان مربوطه مسدود شدن مسیرهای ورودی به گیلان به مانند استان های گلستان و مازندران بوده است ولی ستاد استانی مدیریت و مبارزه با کرونای گیلان بی توجه به درخواست های مردم، جامعه پزشکی و کارشناسان حوزه بهداشت بوده و کوچک ترین محدودیتی را به بهانه عدم اختیار در این خصوص در گیلان اعمال نکرده است.

ولی اوج بی تدبیری توسط ستاد استانی مبارزه با کرونای گیلان را در تعطیلات ۶ روزه تهران شاهد بودیم که خیل عظیمی از مسافر به گیلان سفرکرده و این سو مدیریت باعث بروز اتفاقات تلخ در گیلان شده و هر روز خانواده های بسیاری داغدار می شوند.

در روز گذشته و با اعلام تعطیلی چندروزه کشور جمعی از پزشکان، مردم و سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار اعمال مسدود شدن مبادی ورودی استان و ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی به گیلان شده و از ارسلان زارع استاندار گیلان تقاضا جلوگیری از یک فاجعه در گیلان را کردند.

ولی مسؤولان مربوطه به مانند دفعات گذشته و طبق پیش بینی ها تاکنون هیچ گونه محدودیتی در گیلان اعمال نکرده که هیچ بلکه از روز گذشته ناوگان  حمل ونقل عمومی کشور برای جابه جایی جمعیت در استان ها فعال است.

در خبرهای روز گذشته  آمده بود که با دستور رئیس کل دادگستری گیلان مبادی ورودی استان مسدود می شود ولی دادستان دستور داده که عملاً اتفاق خاصی رخ نداده و هرلحظه برشدت ترافیک مبادی ورودی افزوده شده و مبادی ورودی استان گیلان در محور رودبار به رشت شاهد تردد بسیار زیاد خودروهای غیربومی می باشد.

بر اساس اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۰ بیمار کرونایی در گیلان شناسایی و بیش از دو هزار تخت بیمارستانی در گیلان در اشغال بیماران کرونایی است که این خود حاکی از وخیم بودن اوضاع کرونا در این استان است

 با در نظر گرفتن بستری قابل توجه بیماران در بخش های عمومی و عادی در دو هفته گذشته احتمالاً این هفته بازهم شاهد رشد موارد فوتی در گیلان و کشور خواهیم بود لذا سؤال مردم از مسؤولان مربوطه در گیلان این است که چرا از تجربیات گذشته در این استان استفاده نشده و مبادی ورودی به گیلان  مسدود نمی شود؟ اتفاقاتی که درگذشته تجربه  و منجر به از دست رفتن عزیزانمان شده است.

درخواست مردم در این شرایط سخت کرونایی از ارسلان زارع استاندار گیلان این است که تا دیر نشده مبادی ورودی استان گیلان را مسدود کنید زیرا این بار دیگر نه بیمارستان ها جا دارند و نه کپسول های اکسیژن جانی برای نفس دادن.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷/منویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان