جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا- مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: به دلیل شدت یافتن شیوع کرونا و بر اساس تصمیم کشوری از تعداد پروازها در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت کاسته شده است.

سید محسن میرحسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اتخاذ تصمیم در خصوص کاهش پروازها از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اتخاذ و به شرکت های هواپیمایی ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد : بر همین اساس تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت نیز با شدت یافتن شیوع کرونا از ۱۱۰ سورتی پرواز در هفته به ۶۶ سورتی کاهش یافته است.
 میرحسینی یادآور شد: روند کاهشی یادشده با شدت یافتن شیوع کرونا در گیلان از نیمه مرداد ماه آغاز شده و تا بهتر شدن وضعیت ادامه می یابد.
مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: پیش از اتخاذ تصمیم یادشده ،۱۱۰ سورتی پرواز به مقاصد مشهد ، بندرعباس، شیراز، تهران، اهواز، عسلویه، تبریز، اصفهان و کیش توسط ۱۰ شرکت هواپیمایی انجام می شد.
گیلان همچنان بر قله شیوع کرونا قرار دارد، بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه گذشته منتشر شد، رنگ قرمز «خیلی پرخطر کرونایی» تمام شهرستان های گیلان ثابت ماند.
بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک، ۱۷ شهرستان استان گیلان شامل رشت ، خمام، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، شفت، رضوانشهر، تالش ، رودسر، رودبار، بندانزلی ، آستارا ،  لنگرود، ماسال، فومن و املش به لحاظ رنگ بندی کرونایی، قرمز هستند.
تغییر رنگ شهرستان های گیلان تقریبا از یک ماه و نیم گذشته تاکنون با افزایش بیماران مبتلا به کووید ١٩ به سمت قرمز پیش رفت و از هفته گذشته همه شهرستان های این استان قرمز شدند، کارشناسان بهداشتی گیلان رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را مهمترین راهکار برای کاهش آمار بیماران مبتلا به بیماری کووید ١٩ و تغییر رنگ شهرستان های استان ار قرمز به سمت نارنجی و زرد عنوان می کنند.
هم اکنون بر اساس آخرین آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، یکهزار و ۹۵۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بوده که ۳۶۱ نفر بدحال هستند.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری (OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
این فرودگاه دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در  ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان