جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ادارات بر اجرای پروتکل های بهداشتی در واحدهای زیر مجموعه خود نظارت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری عصر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با بیان اینکه مسئولیت اجرای رعایت پروتکل های بهداشتی در بازگشایی صنوف با وزارت صمت، اصناف است، اظهار کرد: مسئولیت نظارت بر آن ها نیز با وزارت بهداشت است.

وی افزود: تشکیل و تقویت تیم های نظارتی با همکاری سازمان بسیج، اتاق اصناف و نیروی انتظامی نسبت به اجرای دستورالعمل ها بر عهده وزارت بهداشت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر اینکه نظارت بر مشاغل و اصناف بر عهده امور صنفی و اتحادیه ها است و دستگاه های اجرایی مربوطه نیز باید پیگیری های لازم را انجام دهند، گفت: هر دستگاه اجرایی و سازمانی باید میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه تحت مدیریت خود را پیگیری کند.

سالاری با اشاره به تشدید نظارت ها بر تالارها، سالن های سینما، تئاتر، بازارهای سربسته، استخرها، شهر بازی ها و سایر موارد، اضافه کرد: تاکنون حدود ۸۳۳ هزار و ۵۸۸ بازدید از اماکن انجام شده که ۳۲ هزار و ۱۷۲ مورد اخطار و معرفی به مراجع قضائی شده و سه هزار و ۶۴ اماکن متخلف نیز پلمب شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، استان گیلان جز شش استان نخست در حوزه بازدیدها و پلمب اماکن است، ادامه داد: همه ادارات بر واحدهای زیرمجموعه خود نظارت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ظرفیت سایت لاکان حدود ۱۲۰ تخت برای بستری بیماران است، اضافه کرد: در حال حاضر ۵۰ تخت آماده شده که می توانیم این ظرفیت را تا ۱۰۰ تخت افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در بحث واکسیناسیون، با هماهنگی که با فرمانده نیروی زمینی ارتش توسط استاندار و پیگیری هایی که صورت گرفته است، افزود: ارتش یک سوله بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ متری در پورسینا در دست اجرا دارد که چند روز آینده آماده خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان