جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به روند رو به رشد واکسیناسیون در گیلان و ضرورت رسیدن به نقطه مطلوب، گفت: همه باید برای کنترل پیک جدید کرونا همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به اینکه رعایت دستور العمل ها در استان گیلان بسیار کاهش یافته است، اظهار کرد: با اقدامات انجام شده روند صعودی بستری ها کُند شده و تلاش ها باید برای نزولی شدن این روند باید ادامه داشته باشد.

وی به تأمین تخت برای بستری بیماران با پیگیری و تلاش های انجام شده اشاره کرد و افزود: برای کنترل سویه جدید نیازمند همکاری و مشارکت همه اقشار هستیم.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم رعایت دستور العمل ها برای متوقف شدن زنجیره انتقال و انتشار این ویروس، گفت: رسانه های در ترغیب و تشویق شهروندان به رعایت دستور العمل های بهداشتی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

وی اضافه کرد: مردم با پرهیز از عادی انگاری، دورهمی ها و اجتماعات غیر ضرور و استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی به کاهش این بیماری کمک کنند.

زارع به سفر هفته گذشته معاون وزیر بهداشت به گیلان و درخواست اختصاص دُز بیشتری از واکسن برای تسریع در انجام فرآیند واکسیناسیون در استان با توجه به سالمند بودن و تراکم جمعیتی گیلان اشاره و اظهار کرد: در این سفر برخی نیازمندی ها از جمله تأمین اکسیژن ساز و دارو مطرح شد که امیدوارکننده است.

وی با اشاره به روند رو به رشد واکسیناسیون در گیلان و ضرورت رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه، تصریح کرد: امکان تزریق بیش از ۳۰ هزار دُز در روز نیز وجود دارد و باید روند افزایشی ارسال واکسن پیگیری شود.

استاندار گیلان به تعطیلی همه اصناف، بانک ها و مشاغل دولتی به جز اصناف ضروری از روز دوشنبه اشاره و اظهار کرد: بر همین اساس از ساعت ۱۲ فردا تا پنجم شهریور ممنوعیت تردد در سراسر کشور و همه جاده ها، اعمال و ضمن عدم صدور مجوز جدید توسط فرمانداری ها، همه مجوزهای صادر شده برای تردد نیز لغو خواهد شد.

وی تأکید کرد: در این مدت تمامی سینماها، تئاترها، موزه ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، پارک ها، کتابخانه ها و اماکن تفریحی تعطیل است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان