جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت – ایرنا – برنامه ملی فرهنگی مجازی حماسه سرایان در گیلان به مناسبت دهه نخست محرم از عصر امروز شنبه با همراهی استان های قم، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران و بوشهر آغاز شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: ویژه برنامه محافل ادبی و قرآنی با عنوان «حماسه سرایان» با محوریت همایش نوحه سرایی نواحی مختلف کشور آغاز شد.

مجید زمانداری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه با هدف اهمیت نوحه سرایی، پیوند نوحه با دفاع مقدس، دفاع از حرم و مقابله با ظلم به صورت مجازی برگزار می شود.

وی گفت:«حماسه سرایان» در دهه اول ماه محرم با محوریت همایش نوحه سرایی نواحی مختلف کشور و با دعوت از نوحه سرایان و شاعران بومی این حوزه در هر استان به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: علاقه مندان می تواند در ایام دهه اول ماه محرم، از ساعت ۱۸ به صورت مجازی از طریق نشانی http://www.skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در این ویژه برنامه شرکت کنند.

زمانداری یادآور شد: در این شرایط محدودیت اقتصادی و شیوع کرونا فعالیت های کتابخوانی از طریق فضای مجازی تسهیل و تاکنون ۷۶ صفحه اجتماعی با موضوع دسترسی به کتاب از سوی این اداره کل در فضای مجازی تعبیه شده است.

گیلان دارای  ۱۰۰ کتابخانه عمومی است که این کتابخانه ها شامل ۸۲ کتابخانه نهادی (۶۱ شهری و ۲۱ روستایی)، ۱۶ کتابخانه مشارکتی(۱۴ شهری و دو روستایی) و یک کتابخانه مستقل است؛ یک میلیون و ۱۰۰ نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان موجود است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان