جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به تداوم فعالیت جریانات پایدار در استان طی روزهای آینده، گفت: کشاورزان از این فرصت برای برداشت محصول استفاده کنند.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها از تداوم استقرار جریانات پایدار تقریباً تا پایان هفته پیش رو در استان حکایت می کند.

وی با بیان اینکه در این مدت آسمان استان غالباً صاف تا نیمه ابری، گاهی با افزایش ابر و وزش باد همراه خواهد بود؛ افزود: با شکل گیری ناپایداری های موقتی به ویژه در روزهای یکشنبه و دوشنبه در بعضی از نقاط از استان شاهد رگبار باران و رعد و برق خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به انتظار کاهش ۲ تا ۵ درجه ای دمای هوا در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه، گفت: با توجه به بالا بودن رطوبت نسبی و شرایط ابرناکی، دمای هوا کاهش محسوسی نداشته باشد.

وی به شرایط دریا نیز اشاره و تصریح کرد: دریا در این مدت آرام و برای انجام فعالیت های دریایی مناسب و مساعد است.

دادرس با بیان اینکه با توجه به تداوم این شرایط هوایی کشاورزان می توانند محصولات خود را از مزارع برداشت کنند، ادامه داد: یکی از توصیه ها به کشاورزان این است در این مدت نسبت به درو و برداشت محصول خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه آسمان شهر رشت مرکز استان گیلان نیز صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه صبحگاهی و گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است، گفت: دمای هوای رشت نیز امروز بین ۲۵ تا ۳۵ درجه سلسیوس در نوسان است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان