جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: شیوه نامه های بهداشتی باید در مساجد و هیات های مذهبی به طور کامل رعایت شود تا شاهد شیوع بیشتر کرونا در این شهرستان نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلی آستارا بیان کرد: در دسته جات و هیات های عزاداری به سلامتی عزاداران و دوستداران اهل بیت(ع) و رعایت دستورالعمل های بهداشتی باید بیشتر توجه شود.

وی افزود: بر حسن اجرای دستورالعمل ها در شب های محرم نظارت جدی باید صورت بگیرد و با افراد متخلف در چهارچوب قانون برخورد شود. 

وی ادامه داد: برنامه های عزاداری باید در محوطه مساجد برگزار شود و حرکت دسته ها ممنوع است و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده اداره تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی است. 

خطیب جمعه آستارا گفت: عزاداری های اباعبدالله حسین(ع) دارای برکات زیادی است اما با توجه به شرایط کرونایی جامعه، نوع و کیفیت عزاداری ها نسبت به سال های گذشته متفاوت است.
حافظ نیا افزود: افرادی که شرایط تزریق واکسن را دارند، اما واکسینه نشده اند در سریع ترین زمان واکسن دریافت کنند و طبق نظر پزشکان از هر واکسنی می توان استفاده کرد، اما توصیه به استفاده از واکسن های تولید داخل است. 
امام جمعه آستارا اضافه کرد: داشتن امنیت بیولوژیکی، صرفه اقتصادی، برخورداری از توانایی فنی و خودکفایی علمی از دلایل استفاده از واکسن های تولید داخل است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان