جستجوگر خبری شهرستان شفت

یک منبع آگاه با اشاره به ارسال روزانه حدود ۳۰۰ تن مرغ از گیلان به تهران درشرایط عادی،گفت: با توجه به کمبود شدید در تهران، چگونگی نظارت بر صحت روند توزیع مرغ توسط زنجیره ها جای سوال دارد.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حالی که مرغ در استان گیلان از قیمت مصوب هم پایین تر خریداری می شود و مرغداران این استان به جهت تراکم بالا در مرغداری ها و نبود مشتری با تلفات سنگین مواجه هستند، خروج مرغ زنده از این استان ممنوع شده است.

به گفته وی بر اساس تصمیمات استانی، تنها زنجیره ها می توانند مرغ را کشتار و از استان خارج کنند.

این منبع آگاه افزود: البته به دنبال اعتراضاتی که صورت گرفت، این چالش به صورت نسبی رفع شده اما نظر کارشناسان این است که هر چه زودتر باید این ممنوعیت برطرف شود.

وی اضافه کرد: اجرای طرح مذکور در حالیست که بازار مرغ در تهران به شدت ملتهب بوده و گیلان در این روزها به تنهایی قادر است یک سوم نیاز مرغ تهران را تأمین کند.

این فعال صنعت مرغداری ادامه داد: اگر چه آمار رسمی از ارسال روزانه حدود ۳۰۰ تن مرغ از گیلان به تهران در شرایط عادی حکایت دارد اما چگونگی نظارت بر صحت روند توزیع مرغ در تهران توسط زنجیره ها یکی از سوالات اساسی مرغدارانی است که این کالا را به قیمت ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان عرضه می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به ارسال مرغ از استان هایی مثل مازندران و گلستان، سمنان و حتی قزوین به مانند گیلان برای تأمین مرغ تهران و عدم مشاهده این مرغ ها در بازار تهران و رسیدن آن به مرز ۴۰ هزار تومان، سوال اساسی این است که این مرغ ها به کجا می رود و چرا مرغی که مرغداران شمالی تحویل کشتارگاه ها و زنجیره ها می دهند تا به دست مردم تهران به نرخ مصوب برسد، در اختیار آنان قرار نمی گیرد و با کمبود این کالا این بازار تهران مواجه هستیم؟نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان