جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه وادرات واکسن کرونا ضروری است، گفت: مجلس آمادگی کمک برای تسهیل واردات واکسن کرونا به کشور را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کوچکی نژاد امروز (جمعه) در گفتگویی با بیان اینکه امروزه سراسر کشور درگیر ویروس کرونا است، اظهار کرد: با توجه به شدت شیوع کرونا و میزان نیاز مردم به واکسیناسیون، واردات واکسن ضروری بوده و ستاد کرونا در این مورد اختیارات تام دارد و مجلس نیز به هر طریقی به تسهیل این امر کمک می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مجلس از طریق جابجایی ردیف های بودجه نیز آمادگی تأمین هزینه واردات واکسن را دارد، افزود: حتی می توانیم با اجازه رهبری از صندوق توسعه ملی نیز برای خرید واکسن برداشت کنیم.

وی با اشاره به روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت جدید، گفت: در روز شنبه نامه دولت در مجلس اعلام وصول می شود و پس از آن یک هفته فرصت داریم که وزرا را به کمیسیون های تخصصی دعوت کرده تا به سوالات نمایندگان پاسخ دهند.

کوچکی نژاد اضافه کرد: پس از تاسوعا و عاشورا، یک هفته فرصت داریم که در صحن، کلیات هیئت وزیران را بررسی کرده و سپس به بررسی تک تک آنها بپردازیم و برای این کار اگر لازم باشد دو شیفت و سه شیفت نیز در مجلس خواهیم ماند.

ردیف اعتباری پیش بینی شده پاسخگوی همسازی و رتبه بندی حقوق بازنشستگان نیست

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه ردیف اعتباری در نظر گرفته شده برای همسان سازی و رتبه بندی حقوق بازنشستگان پاسخگوی نیازها نیست، بیان کرد: قرار است بخشی از پول این کار توسط فروش اموال دولتی باشد که دولت در برابر آن مقاومت می کند و تنها بخش کمی از آن مبلغ در نظر گرفته شده محقق شده است.

وی با اشاره به بی نظمی در پرداخت حقوق ها و دستمزدها، اظهار کرد: دولت و به ویژه سازمان برنامه و بودجه باید سیاست متمرکز و هماهنگ در پرداخت دستمزدها اتخاذ کند زیرا هم اکنون بخشی از افزایش حقوق ها توسط مجلس و بخشی توسط دولت و بخشی نیز توسط خود دستگاه ها رخ داده که باعث بی نظمی است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه اخیراً ۴۰ میلیارد تومان برای مقابله با بحران آب در برخی نقاط استان گیلان اختصاص یافته است، بیان کرد: قیمت برنج در حال حاضر بین ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان و شلتوک نیز ۱۵ هزار تومان بوده که با توجه به هزینه های کاشت برنج بسیار پایین است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه طبق برآوردها، هزینه کاشت برنج برای کشاورز، ۲۸ هزار تومان برآورد می شود، افزود: با توجه به گرمای هوا و شرایط آب و هوایی سطح برداشت برنج در گیلان حداقل هکتاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلو کاهش یافته و قطعاً هزینه کشاورزان نیز بالا رفته است.

وی با اشاره به اینکه تنها ۱۵ درصد از زمین های کشاورزی استان گیلان بیمه هستند و بسیاری از خسارت ها توسط بیمه پرداخت نمی شود، تصریح کرد: صندوق بیمه محصولات کشاورزی وابسته به دولت است و پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست و اگر از تحت اختیار دولت خارج شود کمک بزرگی به کشاورزان می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان