جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مراسم شیرخوارگان حسینی امروز در اولین جمعه ماه محرم به یاد حضرت علی اصغر (ع) با رعایت پروتکل های بهداشتی در مهدیه رشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که به صورت زنده از شبکه استانی باران پخش شد، مادران با بستن سربندهای سبز «یا علی اصغر (ع)» و خواندن لالایی، همنوا با مادر داغدار دشت نینوا ، شهادت مظلومانه طفل شش ماه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به سوگ نشستند.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان در این مراسم که با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا برگزار شد، گفت: رفتار، کردار، لقمه های حلال و حرام بر فرزندانمان اثر دارد.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله عادلی اظهار داشت: به دست آوردن لقمه حلال برای یک انسان ثوابش از دو هزار رکعت نماز مستحب بیشتر است.

وی افزود: اگر می خواهیم که فرزندانمان تربیت اسلامی داشته و پیرو اهل بیت باشند باید در تربیت آنان دقت شود.

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به اهمیت توجه مادران به دوران بارداری بیان داشت: توجه مادران به امور تربیتی و قرآنی در این دوران فرزندانی قرآنی و پیرو اهل بیت پرورش خواهد داد.

مجمع جهانی حضرت علی اصغر به عنوان یک هیات مذهبی در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد که هدف آن تعظیم شعائر اسلامی با نقطه عطف حضرت علی اصغر (ع) است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان