جستجوگر خبری شهرستان شفت

انزلی- مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به عملیات رفع نقص شناور لایروب در کانال بندرگاه آستارا، گفت: خارج کردن شناور از کانال و باز شدن مسیر تردد کشتی ها در این بندرگاه اولویت دارد.

حمیدرضا آبایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه انتشار خبر غرق شدن کشتی در بندر آستارا صحت ندارد، اظهار کرد: شناور لایروب کاترساکشن در جریان انجام عملیات لایروبی کانال بندر گاه آستارا دچار نقص فنی شد و موتور هیدرولیک آن از کار افتاد.

وی افزود: به دلیل شرایط جوی روز گذشته بندر آستارا و وزش باد، موج های ایجاد شده باعث شد بدنه این شناور با برخورد با جسم خارجی آسیب دیده و آب وارد موتورخانه این شناور شود.

آبایی ادامه داد: به دلیل وجود عمق ۵ و نیم متر در آن قسمت از کانال بندرگاه، احتمال مسدود شدن مسیر تردد کشتی ها به بندرگاه وجود داشت.

وی همچنین گفت: به دلیل عدم همکاری شرکت کاوه، با استفاده از ید کش های اعزامی از انزلی و دو قایق نجات نیروی دریایی و دریابانی عملیات نجات بر روی این شناور در دست انجام است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان افزود: با استفاده از دو پمپ تخلیه آب از سوی جمعیت هلال احمر در حال خالی کردن آب از موتورخانه شناور لایروب هستیم.

وی اضافه کرد: اطلاعات تکمیلی پس از بررسی و اقدامات کارشناسی متعاقباً اعلام خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان