جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی کرونا در استان، گفت: تعداد بیماران بستری در گیلان به بیش از ۲ هزار نفر رسیده است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا و تعداد بیماران و فوتی های ناشی از آن پرداخت و افزود: وضعیت گیلان همچنان قرمز و روند ابتلاء، بستری و فوتی ها صعودی است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بیش از چهار هزار بیمار سرپایی بررسی شده اند، گفت: از میان این افراد به درمان سرپایی حدود ۲۰۰ بیمار اقدام شده و متأسفانه حال بقیه بیمارانی که تحت بررسی قرار گرفته اند نیز هر روز بدتر می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۴۵۰ بیمار جدید در بیمارستان های استان، اضافه کرد: تعداد مجموع بیماران بستری کرونایی در استان گیلان از دو هزار نفر نیز بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه این شرایط نشان دهنده آن است که وضعیت بسیار وخیم تر از اسفند ماه سال ۹۸ بوده است، گفت: شهروندان باید وضعیت را جدی گرفته و دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه نباید برای امور غیر ضروری از منزل خارج شوند، تصریح کرد: شهروندان در هیچ تجمعی نباید شرکت کنند حتی برای عزاداری های امام حسین (ع) و سایر مراسم حضور باید به گونه ای باشد که فاصله اجتماعی رعایت شود.

وی با بیان اینکه عزاداری ها باید در فضای باز و در مدت زمان محدود و کوتاه برگزار شود، گفت: از ورود به پاساژها و مراکز خرید جدا خودداری شود بازرسان امکان دو، سه و چهار که در شرایط قرمز باید غیر فعال باشند تعطیل می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در صورت عدم رعایت این موارد واحد صنفی مورد نظر پلمب می شود، ادامه داد: شرایط استان بسیار بحرانی است و احتمال بستری شدن تعداد بیشتری از شهروندان به دلیل ابتلاء به کرونا وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۵۰ بیمار بسیار بد حال نیازمند به اکسیژن بسیار زیاد و بستری در آی سی یو هستند، افزود: در صورت عدم رعایت این موارد نمی توان بیمار کرونا را در استان مهار کرده و صرف واکسیناسیون کمکی نمی کند.

حیدرزاده با اشاره به اعمال تغییراتی در مراکز واکسیناسیون، گفت: بر اساس این تغییرات در هر مرکز واکسیناسیون حداکثر ۱۰۰ یا ۲۰۰ نفر در طی روز واکسینه شوند و از سوی دیگر تعداد مراکز واکسیناسیون را افزایش داده ایم تا تجمعات کاهش یابد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان